Колядки та щедрівки: час готуватися!

11 листопада 2014 о 21:39 | Новини культури

Різдвяні свята в українській традиції – важливий момент вшанування пам’яті предків. Адже саме від їхнього імені ходять по українських домівках колядники та щедрівники, прославляючи Творення Світу й Народження Христа, віншуючи господарів та їхніх дітей щастям-здоров’ям, віком довгим і розумом добрим… І саме тому в ці дні, мабуть, найбільш помітним стає зв’язок поколінь, і прокладаються нові стежки з минулого в майбутнє.

Готуватися до Різдвяних свят в Україні завжди починали заздалегідь. Подекуди аж від Покрови – 14 жовтня – починали збиратися майбутні колядницькі гурти, вспівувати колядки та щедрівки, майструвати зорі, маски та вертепи. Для тих, хто хоче цього року підготуватися ґрунтовно – наша добірка посилань на музейні публікації. Тут є фото, аудіо й відео – можна послухати й подивитися пісні, ноти, костюми й атрибутику, а також почитати статті науковців.

На фото: колядницькі зірки з села Нижанковичі Старосамбірського р-ну Львівської обл.; збірка Національного музею народної архітектури та побуту України, світлини Володимира Савича.
 

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати