Дитяча коляда в Музеї Гончара. ФОТО

10 січня 2011 о 21:13 | Відбулося

9 січня Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль “ОРЕЛІ – ЗИМА” вже втретє зібрав найкращі дитячі фольклорні гурти для спільної коляди в Музеї Івана Гончара. Зустрічала колядників родина Петра Гончара та Ніни Матвієнко.

Давні обряди Різдва та Нового року проводили й колядували, зокрема, гурти “Вербиченька” (м.Нова Водолага, Харківська обл.), “Цвітень” (Київ), “Маків цвіт” (Київ), “Соловейки” (с.Мотижин, Київська обл.), “Яворина” (Київ), “Правиця” (Київ), “Берегинька” (Київ).

“З кожним роком все більше нових людей потрапляє на цей проект, – каже директор фестивалю “Орелі” Мирослава Вертюк. – Але у нас і нелегка участь, бо, з одного боку, ми не маємо права запрошувати ті колективи, які не дотримуються багатьох канонів фольклористичної діяльності (бо Музей Гончара є орієнтиром для багатьох), а з іншого боку я побачила, що третій рік йде постійне спілкування поза кадром, не лише в момент, коли всі приходять і виступають, а протягом року ми ведемо діалог з цими колективами і було приємно, що є позитивні зміни”.

В рамках фестивалю відбувся показ унікальних зразків традиційного зимового одягу з колекції Музею Івана Гончара, приватної колекції Володимира Щибрі та етнографічної колекції “Кровець”.

“Похвалимо себе за цю ідею – показати верхній одяг, бо вона була дуже гарною і спрацювала, – розповідає Мирослава. – Тому що, якщо крок за кроком, дуже повільно, але костюм починає відроджуватися, то верхній одяг – це дуже складне питання, чи зможемо ми взагалі підняти цей пласт!? Але багато колективів собі виготовляють, замовляють верхній одяг, інколи вони так само часто далекі від істини, тому я думаю, те, що ми показали цю колекцію, всім пішло тільки на користь”.

Для гостей свята також тривав ярмарок народних майстрів та традиційні майстер-клас, зокрема з розпису пряників.

А на завершення програми дітям та дорослим показали мультики від Лірника Сашка та провели традиційні народні танці.

Пригощали гостей смачним кулішем, різдвяним узваром та пампухами з маком.

Світлини – Богдан Пошивайло

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати