Підтримайте проекти

Як нас підтримати

  • Готівкою – у касу бухгалтерії НЦНК «Музей Івана Гончара» із заявою на ім’я директора.
  • Безготівковим перерахуванням на музейний рахунок р/р 35423006001414, МФО банку: 820019, назва банку: ГУДКУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 21657170 (не є платником податку) з обов’язковою позначкою «Благодійний внесок, на потреби установи».

Просимо повідомляти нас про надіслані кошти за тел. 280-52-10, 288-92-68 або на електронну адресу honchar_museum@ukr.net

Вступне слово

Музей Івана Гончара започатковує підтримку низки культурно-мистецьких проектів за принципом «толоки». Така традиція громадського залучення впродовж багатьох віків слугувала поширеним і дійовим засобом гуртового вирішення різноманітних життєвих проблем громади – від обробітку поля до будівництва споруд, заперечуючи привнесену ззовні і нав’язану значно пізніше “психологему” – «моя хата скраю…».

Сподіваємося, що славні традиції і перевірені практичні методи самоорганізації,  взаємодопомоги і спільного виживання (а значить і невпинного поступу) наших попередників будуть продовжені в сьогоденні як альтернатива пасивному споживацькому підходу до життя.

Тож,  звертаємося до всіх однодумців і небайдужих громадян посильно підтримати зініційовані чи підтримувані нами культурно-освітні, наукові та мистецькі проекти. Адже якщо, скажімо, 100 осіб складуться по 100 грн., матимемо можливість випустити у світ невеличке мистецьке видання, а якщо по 1000 грн. – то і на розкішний альбом чи книжку, а «передплатники» отримають на вкладені кошти примірники собі та на подарунки друзям і знайомим.

Вкладаючи кошти в реалізацію наших спільних мрій і прагнень, ви отримаєте не лише «матеріальну» винагороду у вигляді альбомів, монографій, подарункових наборів, компакт-дисків, творів народного мистецтва, а й «духовну» насолоду від віри у власні сили, внесок у розбудову громадянського суспільства, від причетності до збереження рідної культури та, зрештою, і відчуття «єдиної родини».

Видавничі проекти

1. “Україна й українці”

18-томний історико-етнографічний мистецький альбом Івана Гончара

З метою видання і популяризації наукової та мистецької спадщини свого фундатора, Музеєм Івана Гончара 2000 року було започатковано культурно-мистецький і видавничий проект «Україна й Українці». Ідея полягала у поступовій підготовці до публікації 18-томного історико-етнографічного мистецького альбому Івана Гончара «Україна й Українці» шляхом випуску у світ невеликих подарункових «промоційних» видань, базованих на цій фундаментальній праці, яку не спромоглися видати свого часу ні держава, ні українська діяспора (зокрема Канади). Так, спільно з поліграфічною фірмою «Оранта» було видано настінний календар «Україна й Українці» і книга листівок світлин з альбомів Гончара з однойменною назвою, яка витримала кілька накладів (див. розділ «Видання»).

2006 року УЦНК «Музей Івана Гончара» спільно з поліграфічною фірмою «Оранта» видали 160 вибраних аркушів з різних томів альбому, вшанувавши тим 95-літній ювілей Івана Гончара. Презентації ошатного фоліанта (344 сторінки) у подарунковому футлярі відбулися в Києві, Львові, Опішному, Москві (Росія), Ризі (Латвія), Мінську (Білорусь) та Варшаві (Польща). На ХІІІ Національній книжковій виставці-ярмарку «Форум видавців у Львові» альбом «Україна й Українці» здобув Гран-прі конкурсу «Книга Форуму 2006», у якому взяли участь понад півтисячі книжок від 120 видавництв. За рік наклад альбому розійшовся, а попит зумовив додаткове його тиражування.

У червні 2007 року, до Дня пам’яті Івана Гончара, світ побачили ще два томи альбому «Україна й Українці» – «Галичина: Львівщина, Івано-Франківщина, Тернопільщина» і «Буковина», поєднані в одну книгу.

Наприкінці того ж року видано том «Київщина Лівобережна».

Наразі до друку підготовлено ще три томи «Полтавщина», «Слобожанщина» і «Київщина Правобережна». Сподіваємося, що перші два томи побачать світ в одній книзі 2011 року. Доля решти томів залишається невідомою…

Тож, ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО МЕЦЕНАТІВ І НЕБАЙДУЖИХ ДО УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ співвітчизників із закликом підтримати цей проект, внісши на рахунок Музею посильні пожертви на це видання, і цим покликати до життя НАСТУПНІ ТОМИ АЛЬБОМУ (див. рахунки вище):

  • Київ та його околиці (90 арк.);
  • Київщина Правобережна (116 арк.);
  • Північна Київщина (98 арк.);
  • Західна Київщина (46 арк.);
  • Черкащина (123 арк.);
  • Запорізька область (20 арк.);
  • Чернігівщина (113 арк.);
  • Волинь: Житомирщина, Рівненщина, Волинська область (90 арк.);
  • Поділля: Вінниччина та Хмельниччина (100 арк.); 1
  • Козаччина (65 арк.).

Сподіваємося, що повне оприлюднення цієї непересічної праці, яка виходить у світ українською, англійською та французькою мовами, стане документальним свідченням як історико-культурної самобутності українства загалом, так і шанобливим доторком до окремих, ще не прочитаних, сторінок людських доль із правдивого Літопису Українського Буття…

7 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати