П’ятеро українських майстрів представили традиційне мистецтво на фестивалі в Туреччині

Наші в Стамбулі. П’ятеро українських народних майстрів з 24 липня по 3 серпня беруть участь у Міжнародному фестивалі культури та мистецтв, який триває в турецькому районі Бююкчекмедже провінції Стамбулу. Петриківський розпис представляє Валентина Хоменко з Дніпропетровщини, ліжникарство – Ганна Копильчук з Івано-Франківщини, різьблення по дереву – Іван Коваленас з Рівненщини, керамічний посуд та прикраси – Зоя Предко з Київщини, а керамічну ляльку – Анна Константінова з Одещини.

Українське традиційне мистецтво вже знане на цьому фестивалі – Україну до участі запрошують восьмий рік поспіль. На офіційній церемонії відкриття заходу, яка відбулася вчора, мер міста Бююкчекмедже Хасан Акгюн (Dr. Hasan Akgün) вітав кожного учасника свята особисто і вручав подяки.

Окрім виставки-ярмарку, на фестивалі проводять майстер-класи і пленери з різних видів народної творчості, виставки фотографій та концерти-конкурси фольклорних танцювальних колективів. Загалом, участь у цьому Міжнародному фестивалі культури та мистецтв беруть понад півсотні країн світу. Він вважається одним з найбільших фестивалів Туреччини.

Світлини з фб-сторінок Зої Предко та Івана Коваленаса

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати