Завтра – Різдво!

  Незабаром Різдво Христове
  – одне з найвеличніших свят у всьому світі!

  Кожна країна має свої унікальні традиції відзначення Різдва. В ньому відображений національний колорит, дух народу, його звичаї: колядки, традиційні страви, святкова атрибутика. Свято збирає разом родини, народжує в серці кожного світло і віру, надихає на добрі справи.

  Національний центр народної культури, плекаючи традиції українського Різдва, розвиваючи міжкультурний діалог, дбаючи про відносини добросусідства та родинні цінності запрошує Вас до унікальної події «ЗАВТРА–РІЗДВО!».

  Готуймося до Різдва разом! Люди добрі – хата тепла!

  Події проекту «Завтра – Різдво!»:

  • 23 грудня 2011 року – Різдво в Європі
  • 24 грудня 2011 року – Різдво. Від сходу до заходу
  • 25 грудня 2011 року – Різдво у колі відомих українських родин
  • 4, 5, 8 січня 2012 року – Наше Різдво

  За доброю традицією на Вас чекатимуть:

  • оригінальні традиційні подарунки на різдвяному ярмарку;
  • народні мелодії і запальні танці – в Етноклубі, а також творчі інсталяції і зимові забави – на подвір`ї;
  • захоплюючі майстер-класи від народних майстрів;
  • смачні страви та презентації від відомих українських родин, регіональних земляцтв, представників посольств європейських країн.


  Крім того Ви на власні очі побачите:

  • інтерактивні акції «Різдво по-модному»;
  • театральний перфоманс «Ніч у Музеї»;
  • незвичайну фотовиставку на стінах Лаври.

  А також вперше Ви можете стати учасниками анімаційної майстерні Степана Коваля, слухачами різдвяних читань, свідками унікальної Вертепного дійства, відвідати та побачити багато чого іншого!

  І на останок – всі запрошуються скуштувати смачну кутю від господарів Музею!

  Вірте та чекайте на диво,
  і Різдвяна Зірка знову засіяє над Музеєм Гончара!

  Національний центр народної культури, плекаючи традиції українського Різдва, розвиваючи міжкультурний діалог, дбаючи про відносини добросусідства та родинні цінності запрошує Вас до унікальної події «ЗАВТРА–РІЗДВО!».

  Мета проекту: через реалізацію широкої культурно-просвітницької програми презентувати українські традиції Різдва та інтегрувати їх у світовий культурний контекст.

  Основні завдання проекту:

  • Презентувати традиції українських Різдвяних свят через мистецтво народного ремесла, живопису, театру, літератури, фото, музики, кіно;
  • Актуалізувати родинні цінності через відродження та розвиток традицій у колі відомих українських сімей – Ніни Матвієнко, Олега Скрипки, Олесі Теліженко та інших;
  • Інтегрувати українські традиції в європейський культурний контекст, сприяти культурній взаємодії із представниками європейських країн, діаспори;
  • Популяризувати традиційний український подарунок і сувенір через проведення різдвяного ярмарку виробів народних майстрів;
  • Презентувати світову акцію «Ніч у Музеї»;
  • Об’єднати та підтримати регіональні громади;
  • Здійснити доброчинну акцію в підтримку та розвиток творчості дітей села.

  В черговий раз організатори проекту мають намір наголосити на важливості відродження і підтримки власних традицій, розвитку культурної інтеграції, доброчинності. Відгуки понад 200 учасників та 5000 відвідувачів минулорічного заходу підтверджують актуальність ідеї проекту, плекаючи та розвиваючи традицію святкування Різдва Христового у дружній та теплій атмосфері Музею Івана Гончара.

  Підтримка та реалізація програми заходів широким колом друзів, до якого належать партнери, учасники, представники ЗМІ, волонтери, надає впевненості майбутньому проекту, який щиро та професійно здійснює його команда.

  Дякуємо всім за небайдужість та незрадливу любов до традицій свого народу!

  РІЗДВО на сьогодні чи
  не єдиний пласт культури,
  що лишається в живому побуті
  і є гарним підґрунтям для розвитку
  українських традицій.

  Петро Гончар,
  директор НЦНК «Музей Івана Гончара»

  Проект «Завтра – Різдво!» був започаткований в 2010 році і тривав з 16 по 26 грудня.

  Проект реалізував широку культурну програму, об’єднавши більше 20 народних гуртів з України, Білорусі, Польщі та Болгарії, 50 народних майстрів, понад 200 митців, художників, музикантів, представників регіональних земляцтв, посольств європейських країн.

  У заходах проекту взяло участь біля 5000 відвідувачів, серед яких мешканці та гості столиці.

  Гостями проекту стали Анжеліка Рудницька, Павло Табаков, Сашко Лірник, брати Капранови, гурт Гайдамаки, а також родини Ніни Матвієнко та Петра Гончара, Олега Скрипки, Олесі Теліженко.


  Урочисте Запалення Різдвяної Зірки над Музеєм та відкриття проекту відбулось 16 грудня 2011 року. Разом з тим двері відчинили різдвяний Ярмарок та виставка «Знаки і символи українського Різдва».

  19 грудня для найменших відбулось свято Миколая, а також відкриття ІІІ Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «ОРЕЛІ – ЗИМА» та виставки-конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики «Іде звізда чудна».

  Впродовж тижня з 20 по 24 грудня щоденно в Музеї Івана Гончара тривав різдвяний ярмарок народних майстрів, святкові зустрічі із земляцтвами, традиційні майстер-класи, літературні читання, фотовиставка на стінах Лаври, виступи гуртів та інше.

  25 грудня відбулась творча зустріч з родиною Теліженків, які через приготування традиційних страв, майстер-клас з витинанки та ляльки-мотанки, розписування пряників та унікальний показ мод від дизайнера Олесі Теліженко розповіли про традиції святкування Різдва на Черкащині.


  Різдво в Європі відзначили 26 грудня, презентуючи традиції Білорусі, Болгарії та Польщі. Згодом гурт «Гайдамаки» взяв участь в акції «12 страв до Різдва», створивши кулінарний шедевр під назвою «Щука по-гайдамацьки».

  Відповідна подія започаткувала прекрасну традицію підготовки до святкування Різдва разом з Музеєм Івана Гончара. Приєднуйтесь і в 2011 році!

  Підтримуючи світлі традиції святкування Різдва, з добрими помислами і намірами учасниками цьогорічного проекту «Завтра –Різдво!» є:

  • Антоніна Матвієнко,
  • Гурт «Гайдамаки»,
  • Анжеліка Рудницька,
  • Олеся Теліженко,
  • Любко Дереш
  • Сашко Лірник
  • Гурт “Фолькнери”

  Народні майстри України.

  Польський інститут, Літературна студія «Свіча-до-слова», Інститут ім. Бойчука, гурт «Звучі Дочі», Театр історичного танцю «Алєнтрада» та інші.

  Степан Коваль (анімаційний майстер-клас) та анімаційна студія «Новаторфільм».

  Усім учасникам дякуємо за творчість і щире бажання створювати і розвивати справжні традиції святкування українського Різдва!

  Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» в рамках проекту «ЗАВТРА – РІЗДВО!» запрошує всіх небайдужих до співпраці долучитись до реалізації творчої програми (виступ, майстер-клас, акція). Пропозиції з Вашими ідеями надсилайте за адресою – zavtra-rizdvo@honchar.org.ua Ми обов’язково зв’яжемось з Вами!

  Рай розвився – Христос звеселився…


  Завдяки добрій волі та підтримці заходів нашими партнерами вдалося досягти значних результатів у організації та реалізації творчої програми. Співпраця у формі матеріальної, інформаційної, організаційної допомоги зробила можливим розвинути проект від блискучої ідеї до чітких дій і результатів, що власне оцінили відвідувачі «Завтра-Різдво!» в 2010 році.

  Крім того одним з головних завдань проекту є здійснення доброчинної акції від Музею до дітей з сільської місцевості. Спільно з нашими партнерами проект має можливість допомогти молодому поколінню у цьому.

  Проект «Завтра – Різдво!» вдячний за надійну підтримку:

  • Компанії «Воля-Кабель» та особисто Аліні Сігді за багаторічну співпрацю і розуміння
  • ТМ «Квас Ярило» за позитивні емоції відвідувачів
  • Компанії Caparol за яскраві враження від свята
  • Фотосалону «Цифра» за добру справу і художній погляд
  • Майстерні «Азур» за творчий підхід
  • ТОВ «Київський пряник» за традиційний смак події


  Черговий раз хочеться наголосити, що Ми всі разом продовжуємо давні традиції, пишемо сучасну історію, творимо нову Україну вже сьогодні!

  Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» та команда «Завтра – Різдво!» запрошує всіх зацікавлених до співпраці в рамках проекту.

  Якщо Ви відчуваєте в серці відголос проекту, Вам близькі його ідеї та Ви маєте можливість – просимо також підтримати проект, зробивши благодійний внесок і вклад у розвиток світлої справи.

  Завтра – Різдво! Тож запалимо Зірку добрих традицій…

  Безцінний внесок у розвиток проекту «Завтра-Різдво!» Ви маєте нагоду зробити, приєднавшись до дружньої волонтерської команди!

  Якщо Ви в пошуках приємних вражень, цікавих знайомств, святкового настрою та справжнього відчуття Різдва, Вам варто неодмінно написати листа на адресу проекту: zavtra-rizdvo@honchar.org.ua із поміткою «Хочу бути поруч із різдвяною зіркою :-)». В листі також вкажіть своє ім’я та контактну інформацію.

  З Вами обов’язково зв’яжуться координатори команди!

  В Вифлеємі новина, Діва сина родила…

  Різдвяна зірка понад 2000 років тому сповістила всьому світу звістку про народження маленького Ісуса. З того часу минуло багато часу, але відзначення цієї події міцно інтегрувалось в культуру та традиції багатьох країн та народів світу, зокрема, й українців.

  Ставши одним із найбільш очікуваних свят, Різдво налаштовує на добрі справи, згуртовує родини, народжує і зміцнює віру в найкраще.

  Звістка про те, що незабаром Різдво, створює у серці кожного дивовижну атмосферу, яку проект «Завтра – Різдво!» намагається проявити. При цьому організатори чітко усвідомлюють важливу роль засобів масової інформації, плідно співпрацюючи з якими проект може активно популяризувати традиції українського Різдва, його найкращі цінності.

  На сторінці Прес-центру Ви можете знайти прес-релізи проекту (посилання), отримати необхідну інформацію і контакти, акредитуватись на прес-конференцію, домовитись про інтерв’ю із спеціально запрошеними гостями проекту «Завтра – Різдво!» та його організаторами.

  Контакти:
  097 569 7437
  zavtra-rizdvo@honchar.org.ua
  www.vkontakte.ru/zavtrarizdvo
  www.honchar.org.ua

  Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» також запрошує координаторів інтернет-порталів, видань, радіо- та телересурсів до інформаційного партнерства.

  Нашими партнерами уже стали:

  Засновниками і організаторами проекту «Завтра – Різдво!» є команда однодумців, яких об’єднала разом любов до культури та історії свого народу, України:

  • Сашко Іванов
  • Мирослава Вертюк
  • Катерина Качур
  • Наталія Хоменко
  • Северин Наливайко

  Ми завжди відкриті до Ваших ідей та пропозицій!

  Окрему подяку команда проекту висловлює всім працівникам Музею за щиру і надійну підтримку, допомогу та плідну співпрацю!

  Відгуки
  Опитування

  Ви писали писанки цього року?

  Результати