Дискусійний клуб розпочав свою роботу

Нещодавно в Музеї Івана Гончара відкрився Дискусійний Клуб, де під час періодичних зустрічей обговорюють та шукають відповіді на поширені питання у сфері традиційної культури та мистецтва.

Вже відбулося дві зустрічі. Перша була присвячена знахарству, або методам народного лікування, яке колись було поширене особливо у селах. Як починалося лікування нашими далекими предками, як виникла чітка система знань про людину і природу? Як українські селяни уявляли собі різноманітні нежиті та хвороби, які способи позбавлення від них віднаходили? – на ці та інші питання спробувала дати відповідь, зокрема, канадійка українського походження Орися Трач, ілюструючи свій виступ знахідками і відкриттями в українському фольклорі.

Учасники другої зустрічі спробували дати визначення орнаментам та символам в народному мистецтві й зрозуміти, чи це просто декоративний стиль чи й справді якась знакова система. Науковці переконані, що закодовані у народних старожитностях символи відображають уявлення наших пращурів про космос, природу, людину.
Під час зустрічі відбувся виступ автора монографій ”Хрест і з півмісяцем – вічнії символи” та “Боги, потопи і люди” Валентина Мойсеєнка (м. Бородянка) на тему «Жіночі та чоловічі символи на традиційних українських вишиванках. Їхнє значення і генеза».

Надалі плануються не менш цікавіші теми для обговорення. Слідкуйте за анонсами та приходьте висловити свою думку.

Світлини – Богдан Пошивайло

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати