«Бабуня мала рацію: народне лікування по-українському». Лекція Орисі Пащак-Трач (Канада)

26 вересня 2012 |

26 вересня 2012 року о 17.00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на виступ «Бабуня мала рацію: народне лікування по-українському» Орисі Пащак-Трач (Orysia Paszczak Tracz) з м. Вінніпеґ (Канада) – відомого фахівця з етнології, письменниці, перекладача, кореспондента газети The Ukrainian Weekly (Нью Джерсі, США), довгорічної співробітниці бібліотеки Манітобського Університету, ініціатора й куратора 14-ти поїздок культурного спрямування «Повернення до джерел» з Канади до України.

Пані Трач – також перекладач англійською мовою багатотомного видання альбому Івана Гончара «Україна й Українці», видань з українського народного вбрання і мистецтва. Нині Орися працює над книжкою про українське Різдво, а також проводить серію лекцій у різних містах Північної Америки та України.

Що таке традиційне народне знахарство по-українськи – яке ж воно? Що вирізняє нас з-поміж інших народів? Як починалося лікування нашими далекими предками, як виникла чітка система знань про людину і природу? Як українські селяни уявляли собі різноманітні нежиті та хвороби, які способи позбавлення від них віднаходили?

Свій погляд на ці та інші питання надасть канадійка українського походження Орися Трач, ілюструючи свій виступ знахідками і відкриттями в українському фольклорі: у пісенному слові, замовляннях, знахарських практиках, житейській мудрості. Мова йтиме про дивовижний світ рослин, який оточує нас своєю силою і доброзичливістю.

Чи пам’ятаєте Ви методи народного лікування, про які з дитинства чули і яких навчилися від рідної неньки чи бабуні? Якщо – так, приходьте поділіться своїм досвідом з аудиторією, подискутуйте, а якщо – ні, навчіться нового, надзвичайно актуального сьогодні знання наших пращурів…

Виступ – українською мовою з можливим авторським перекладом англійською для іншомовної публіки.

У програмі також:
презентація ТМ «Ягодичка» – сушені фрукти, ягоди, трави та суміші з них. Преставлення духмяних і цілющих напоїв, створених на народній традиції, від Ірини Перепелиці;
виступ гурту «Рідна пісня» (керівник Василь Триліс).

Вхід – за музейним квитком.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати