Україна має шанс узяти участь у Смітсонівському фестивалі 2014 року. ФОТО

Україна має скористатися шансом узяти участь у Смітсонівському фольклорному фестивалі у Вашингтоні 2014 року, щоб презентувати себе світові. Про це заявили ініціатори проекту та організатори виставки, що відкрилася 31 березня в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара”.

Тут презентовано мандрівну мультимедійну виставку “Смітсонівський фольклорний фестиваль: культура народу, від народу і для народу”. Її організатори – Смітсонівський центр фольклору і культурної спадщини (м.Вашингтон) та НЦНК “Музей Івана Гончара” за підтримки Посольства США в Україні, Програми імені Фулбрайта, Українського центру розвитку музейної справи та Американсько-української ділової ради.

Як зазначив на відкритті Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джон Френсіс Теффт, “ця виставка присвячена одній із знакових подій, найбільшій культурній події столиці США. Смітсонівський фольклорний фестиваль просто неба, присвячений живій культурній спадщині, народним традиціям народів світу, щоліта на День Незалежності відвідують понад мільйон людей. “Я думаю, особливо доречним є той факт, що своє приміщення для проведення виставки надав Музей Івана Гончара – центр фольклорної культури України. Цей музей відіграє дуже важливу роль в українському національному житті, залучаючи широкі верстви суспільства до діалогу про значення та важливість живих фольклорних традицій України”, – наголосив дипломат.

На відкритті зазначалося, що у квітні 2010 року Президент Віктор Янукович під час візиту до США отримав офіційне запрошення до участі України у Смітсонівському фольклорному фестивалі в 2014 році – з нагоди 200-річного ювілею Тараса Шевченка.

Організатори проекту висловили сподівання, що Україна прийме запрошення. “Це унікальна нагода для України показати себе світові, але проект – міжурядовий і потребує підтримки держави, громадських організацій України та діаспори”, – зазначив куратор проекту, заступник директора НЦНК “Музей Івана Гончара” Ігор Пошивайло.

За словами президента Американсько-української ділової ради Моргана Вільямса, з боку української влади офіційного підтвердження про участь у фестивалі ще не було. “Я закликаю всіх докласти зусиль, щоб переконати владу України прийняти це запрошення і виділити необхідні ресурси”, – підкреслив він, уточнивши, що Україна має взяти на себе частину видатків.

“Смітсонівський інститут витратив майже 2 мільйони доларів, щоб провести цю виставку в Україні. Україна має викласти десь таку ж суму на проведення своєї презентації у Вашингтоні – і це можуть бути кошти як від держави, так і від приватних осіб”, – сказав Морган Вільямс.

“Ми всі сподіваємося, що Смітсонівський фестиваль за участю України відбудеться у 2014 році, коли відзначатиметься двохсота річниця від дня народження Тараса Шевченка”, – наголосив професор Університету Джорджа Вашингтона, куратор Центру фольклору і культурної спадщини Смітсонівського інституту Джеймс Дойч.

Валентина Пащенко, Укрінформ
Світлини – Богдан Пошивайло

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати