Олег Скрипка з музиканта став гончарем

06 вересня 2013 о 18:19 | Відбулося

“..Коли гарно розкрутиться гончарне коло, сильно стискайте цю грудку глини з обох боків, центруючи до середини, наче воно хоче втекти, а ви його прижали”, – навчає відомого музиканта та співака Олега Скрипку молодий талановитий гончар Ярослав Чабанюк. Днями в дитячій кімнаті Музею Івана Гончара вони разом гончарували, передаючи і набуваючи знання цього давнього ремесла. Майстер-клас відбувся в рамках відео проекту, що готується до 20-ліття Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.

Олег Скрипка

Олег Скрипка

“О, це сама крута фаза!”, – вигукнув співак, занурюючи пальці у мокру грудку глини, що швидко оберталася на верхньому диску гончарного кола. З безформенного глиняного шматка швидко почали промальовуватися стінки майбутнього витвору. Новонавчений гончар прокоментував цей етап створення горщика по-філософськи.

“Там же є момент заглиблення/занурення. Тобто все, що ми робимо в цьому житті, на що звертаємо увагу, для того, щоб це зробити істинно й глибинно, вимагає в це зануритися. Коли ми формуємо глину, це підготовчий процес, а потім коли починаємо формувати вже середину горщика, то це якраз певна зрілість, коли ми в такому віці чи якомусь стані, коли речі починаємо розуміти зсередини. От в мене таке відчуття. І тут я зрозумів, що гончарство – дуже філософська річ, тому що завжди якась мудрість поєднується і проходить через фізичне. От коли ти фізично це відчуєш, тоді ти можеш це збагнути”, – заглибився в роздуми Скрипка.

Олег Скрипка

Олег Скрипка гончар

Олег Скрипка

Ще трішки обертів і вже видно, що це буде за виріб. Завченим методом витягування музикант-гончар сформував дещо ширше за шийку вінце виробу.

Ну й, нарешті, останні штрихи. Малюнок у дві кольорові лінії, нанесені легким пальцем руки, завершили процес гончарування.

Олег Скрипка

Олег Скрипка гончар

Олег Скрипка гончар

“На Країні мрій якийсь був досвід, але так щоб від початку до кінця це все зробити, не було такого, – говорить Олег Скрипка, організатор Міжнародного етнічного фестивалю «Країна Мрій». – Так що я дякую Петру Івановичу, що спонукали мене на таку роботу. Я б ніколи цим не зайнявся”.

Олег Скрипка

Нагадаємо, до 20-ліття свого заснування Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” готує чимало промо акцій, спрямованих на популяризацію української традиційної культури, та пишне святкування річниці на початку жовтня. Зокрема, в найближчі тижні йтиме зйомка ряду відео роликів за участі друзів музею – відомих особистостей, які за роки існування Центру народної культури неодноразово долучалися до його різноманітних заходів, свят та дійств. Вже були зняті відео за участі музичного етно-гурту “ДахаБраха”, співачки Тоні Матвієнкомузичного гурту “Kozak System” та співачки Ілларії.

Горщик

Катерина Качур, НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати