Ілларія побувала у статусі заміжньої жінки

06 вересня 2013 о 15:03 | Відбулося

Важко уявити, що раніше до свого весілля дівчата готувалися вже з дитинства. Як тільки дівчина, будучи ще маленькою, могла безпечно тримати голку, мати чи бабуся вчили її вишивати. Бо до повноліття та мала встигнути навишивати собі рушників і сорочок – невід’ємних атрибутів весільної процесії. Та й всі ворожіння на судженого протягом підліткового періоду мали ту саму мету – знайти собі гідного нареченого, бо все подальше життя жінки залежало, на скільки вдало вийшла заміж.

Часи міняються, і зараз до весілля дівчата ставляться спокійніше. Тепер більше переживають за здобуття якісної освіти та налагодження успішної кар’єри. Однак рано чи пізно питання заміжжя постає також і перед найуспішнішою “бізнесвумен”. Або ж співачкою, яка через постійні виступи та гастролі не має часу подумати про особисте життя.

Українська співачка Ілларія одна з таких. Хоча питання заміжжя для неї не на часі, однак відчути себе у ролі нареченої не відмовилася і взяла участь у зйомках промо ролика в рамках відео проекту до 20-ліття заснування Музею Івана Гончара.

Illaria

Задум цього ролика простий – показати перехід нареченої у статус вже заміжньої жінки. В українській традиції це робиться через обряд покривання молодої, коли дружки знімають вінок і покривають голову нареченої хусткою чи наміткою.

Illaria

Illaria

Illaria

Illaria

Illaria

Illaria

DSC_1985

Illaria

Це найдраматичніший і найсентиментальніший весільний обряд. Він символізує перехід молодої до заміжнього стану. В цей момент найгостріше відчувається ця статусна зміна в житті жінки, що й зауважує сама Ілларія:

“Дуже дивні і неоднозначні були відчуття, коли знімали вінок і одягали намітку. Справді, якесь таке перелаштування іде, навіть не зміна образу, а зміна життя, твого певного статусу. Вже по-іншому сидиш: якщо вінок, ти можеш зробити грайливий образ обличчя, якось нахилити тіло, то в намітці хочеться вирівнятися, зробити серйозний погляд, бути такою статною порядною жінкою. Дуже цікаве відчуття, неймовірно! Тепер я уявно розумію, як це переходити з дівчини у статус заміжньої жінки. Дуже цікаво і символічно, тому що я зараз відчуваю певні романтичні настрої у своєму житті. І мені цікавою була ця театралізація і певною мірою навіть репетиція”.

Попри те, що виходити заміж Ілларія поки не планує, однак коханого, зізнається, має. І коли дійде діло до весілля, то співачка знову пройде весь процес посвячення у заміжню жінку, тільки вже по-справжньому: “Я впевнена, що коли буду виходити заміж, коли і де б це не було, це обов’язково буде в національному стилі”.

Illaria

Нагадаємо, до 20-ліття свого заснування Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” готує чимало промо акцій, спрямованих на популяризацію української традиційної культури, та пишне святкування річниці на початку жовтня. Зокрема, в найближчі тижні йтиме зйомка ряду відео роликів за участі друзів музею – відомих особистостей, які за роки існування Центру народної культури неодноразово долучалися до його різноманітних заходів, свят та дійств. Вже були зняті відео за участі музичного етно-гурту “ДахаБраха”, співачки Тоні Матвієнко та музичного гурту “Kozak System”.

Катерина Качур, НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати