Сорочка, плахта, запаска, пояс, керсетка, очіпок, хустка, прикраси – з таких елементів складався слобожанський жіночий стрій, у який вбрали відому співачку Марію Бурмаку для проведення фотосесії в рамках фото проекту, присвяченого 20-літтю заснування Музею Івана Гончара.
Доповнили образ дерев’яним ангелом також з музейних фондів.
В музейні експонати, твердить співачка, одяглася вперше, однак у своїй приватній колекції таки має кілька автентичних сорочок з гарною вишивкою. Привезла їх з експедицій ще в студентські часи.
“Таке враження, що все, що на мені одягнене, змушує мене зробити рівною спину, горду поставу, високо тримати голову і дивитися не під ноги, а десь за обрій. З кожним елементом, який одягала, відчувалося, що нанизуються якісь символи, тому що все це робилося руками. Це все вишивалося, про щось думалося в той час. Оці музейні експонати, це все одягалося на свята, до особливих подій. Це все робилося для того, щоб показати максимально виграшно красу, достоїнство та гідність української жінки. Тому дуже приємно і відповідально бути в такому костюмі. Після фотозйомки мені треба було поїхати до Музею Гончара, ми вирішили, що я не буду переодягатися. То я йшла Великою Житомирською якихось 200-300 метрів до своєї машини і відчувала себе дуже гармонійно, навіть у 21 столітті у цьому вбранні на вулиці Києва”.
А їхала пані Марія до музею, щоб знятися у відео проекті, який також готується до ювілею. Співачка спробувала себе у ролі ткалі за столітнім верстатом, що стоїть в музеї в експозиційній залі. Ткала вперше, тому заняття видалося доволі складним, але й пізнавальним.
“Ткання – заняття, яке заворожує, хочеться не припиняти, не зупинятися, на якийсь час починаєш зосереджуватися в собі, починають роїтися якісь дуже гарні думки. І це фактично така українська медитація, яка направлення не тільки на самовдосконалення, а й на створення витвору мистецтва”.
Нагадаємо, до 20-ліття свого заснування Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” готує чимало промо акцій, спрямованих на популяризацію української традиційної культури, та пишне святкування річниці на початку жовтня. Зокрема, в найближчі тижні йтиме зйомка ряду відео роликів за участі друзів музею – відомих особистостей, які за роки існування Центру народної культури неодноразово долучалися до його різноманітних заходів, свят та дійств. Вже були зняті відео за участі музичного етно-гурту “ДахаБраха”, співачки Тоні Матвієнко, музичного гурту “Kozak System”, співачки Ілларії, кінорежисера Олеся Саніна та музиканта Олега Скрипки.
Катерина Качур, НЦНК “Музей Івана Гончара”