У рамках міжнародного проекту «Інтерпретація культурної спадщини: досвід США для України» у Національному етнографічному центрі «Музей Івана Гончара» відкрилась мультимедійна виставка «Смітсонівський фольклорний фестиваль». Після Києва, експозиція виставки мандруватиме українськими містами, тож чимало українців зможуть побачити найцікавіші події у рамках щорічного Смітсонівського фестивалю культур народів світу.
Фотозвіт з відкриття виставки та семінару
Про Смітсоніану та мандрівну виставку розповідають:
Посол США в Україні Джон Теффт: «Уперше фестиваль відбувся 1967 року, на хвилі тодішнього зацікавлення традиціями та культурами народів США та світу. Унікальність фестивалю, так би мовити, у його неформальності: на 10 днів Національний мол у Вашингтоні, між Капітолієм та комплексом Смітсонівського інституту з музеями, перетворюється на майданчик, де демонструють свою майстерність народні майстри, музиканти, танцюристи, кухарі з різних куточків світу. За останні 10 років, Смітсонівський фестиваль висвітлював культури народів Африки, країн Шовкового шляху. МИ побачили фантастичне народне мистецтво Румунії, Шотландії, Ірландії, а незабаром на Молі зберуться народні майстри з Колумбії, Бахрейну та Росії. А на 2014 рік до участі у фестивалі запрошена Україна, з нагоди 200-річчя від дня народження великого українця Тараса Шевченка».
Куратор мультимедійної виставки Ігор Пошивайло: «Смітсонівський етно – фестиваль різниться від багатьох подібних заходів. Філософія його засновників була – винести музей з тісних засклених вітрин на широкі терени реального життя; продемонструвати палітру національних традицій різних народів світу. Завданням виставки, яка подорожуватиме Україною, ми вважаємо популяризацію Смітсоніани в українському суспільстві. У різних містах України – несподівано для себе! – ми знайшли справжніх друзів, готових популяризувати виставку, допомогти з організацією експозиції. Мені видається, що, вивчаючи культури народів світу, самі українці розвивають власні національні мистецькі традиції, визначають ідеї, які об’єднують суспільство країни».
Отже, культури народів світу гостюють в Україні. А українська культура незабаром стане відкрита світові, серед іншого, у разі участі держави у Смітсонівському етно-фестивалі – 2014.
Детальна інформація про фестиваль: folklife.si.edu