ЧОРНОМОРЦІ: чоловіча пісенна традиція Кубані до 100-річчя Кубанської Народної Республіки

16 лютого 2018 о 19:00 |

16 лютого 2018 року о 19:00 запрошуємо до Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара” на концерт “Чорноморці: чоловіча пісенна традиція Кубані до 100-річчя Кубанської Народної Республіки”. 

Проект Чорноморці /Chornomortsi/ представляє чоловіче багатоголосся українського “малинового клину” – теренів компактного розселення чорноморців, прямих нащадків запорожців, які були переселені на Кубань в кінці ХVIII ст. Культура чорноморців має питоме українське коріння, свідченням цього є мова та музична складова пісень, в основі якої висока культура хорового мистецтва Гетьманщини, що збереглася та довгий час існувала в січових школах “вокальної музики та церковного співу”, сформованих на Січі при парафіяльних цервах ще в середині ХVIII ст. Пісні, що прозвучать під час концерту, записувалися від старожилів чорноморських станиць з 80-х років ХХ ст. і до сьогодення. Ці унікальні “польові” аудіоматеріали стали основою проекту. Переважно це зразки народнопісенної творчості станиць Уманської, Васюринської, Старонижестебліївської та Старомишаставської.

Історична довідка з історії Кубанського козацького війська з демонстрацією історичних строїв, зброї та обмундирування /Військово-історичний клуб “Пластун”/.

Вхідний квиток – 100 грн.

Кількість вхідних квитків обмежена.

Share Button

2 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати