Запитайте

Рубрика: Етнографія Дивитися всі
Галина (Київ):
Весільний рушник
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи доречно буде на весільному рушнику "під ноги" вишити взір з рушника, що знаходиться на цьому сайті в Галерея_Рушники_Полтавщина_Інші шви - під номером 10? Чи краще
Дерево(Вазон)? 28 Jan 2019 14:29
Ганна Кошманенко, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара
Доброго дня,
Такий рушник цілком можливо вишити для весільної церемонії, якщо він сподобався. Успіхів!
Відповідь (1)
Ніна (м.Львів):
Продати старовинну полотняну жіночу коротку сорочку
Доброго дня! Порадьте,будь ласка,де можна продати старовинну полотняну коротку жіночу сорочку (кінець 19-початок 20 ст.)Вишита білими нитками і як її оцінити.Сорочка з Житомирщини.Буду дуже вдячна. 19 Sep 2018 18:19
Ганна Кошманенко, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара
Доброго дня,
В інтернеті існують спеціалізовані сайти з продажу антикваріату, можна звернутися туди. Також у Києві кожної останньої суботи місяця на Броварському проспекті у виставкових залах відбувається антикварний ярмарок. Щоб оцінити річ, потрібно з'ясувати, наскільки ретельно і якісно вона виготовлена, наскільки сорочка характеризує місцевість, з якої походить, як багато подібних сорочок існує, святкова вона чи буденна, звичайно важливий стан збереження і т.д..
Відповідь (1)
Людмила (Переяслав-Хмельницький):
Чоловіча сорочка
Добрий день!
Була присутня на дуже цікавих та змістовних лекціях на тему крою жіночоі та дитячоі сорочки.Хотіла би дізнатися чи не плануєте лекцію про крій чоловічоі сорочки ?
Дякую 25 Apr 2018 16:30
Ганна Кошманенко, завідувач сектором "Тканина.Одяг" НЦНК "Музей Івана Гончара"
Лекція "Крій чоловічої сорочки" запланована на 13 травня 2018 р.
Розглядатимуться різновиди сорочок різних етнографічних регіонів кін. ХІХ ст. поч. ХХ ст.
Відповідь (1)
Iлюшина Олена (c. Терпіння):
Чорна сорочка
Хотілося би дізнатися про чорні вишиванки. Хоча б на рівні: носили чи ні, в який період, які смисли вкладалися в такий одяг. Буду вдячна за посилання на авторитетне джерело. 22 Mar 2018 16:55
Ганна Кошманенко, завідувач сектором "Тканина.Одяг" НЦНК "Музей Івана Гончара"
Про чорні сорочки. Що мається на увазі?
Сорочки вишиті чорними нитками побутують на території Поділля. Східне Поділля (південь Вінницької обл.) демонструє зразки сорочок, вишиті виключно чорним кольором, і зафіксовані ще з кінця ХІХ ст.
На Західному Поділлі (південь Тернопільської обл.) побутували сорочки вишиті чорним кольором, як основним, з додаванням інших кольорів.
Як поодинокі зразки, традиційні сорочки, вишиті чорним кольором на білому домотканому полотні трапляються майже в кожному регіоні України.
Сорочки, вишиті на чорному домотканому полотні, в традиційному середовищі НЕ зафіксовані.
Сорочка, що вишивалась на чорній фабричній тканині, з"являється виключно в чоловічому гардеробі з початком визвольних змагань ХХ ст. за незалежність України. З"являючись на теренах Західної України, такі сорочки за кілька десятиліть поширюються на всю територію України. Мотиви вишивки на таких сорочках залишаються традиційними, притаманними для кожного окремого регіону.
Появу таких сорочок дослідники ОУН УПА пояснюють такою фразою: "Щоб і на тому світі ворогам покою не давати".
Відповідь (1)
Валентина (Київ):
Сакральне значення oрнаменту.
Покажіть, будь ласка, зразки українського oрнаменту із такими сакральними значеннями:
1.удача, 2. успіх, 3. процвітання, 4. багатство. 13 Feb 2018 19:59
Ганна Кошманенко, завідувач сектором "Тканина.Одяг" НЦНК "Музей Івана Гончара"
Доброго дня,
Потрібно знати свій Рід, своє географічне походження, орієнтуватись на орнаментальну символіку місцевості своїх предків. Музейні орнаментальні зразки мають широку географічну зону і творились людьми, що мали такі ж почуття і бажання, як ми тепер. Звернувшись до першоджерел можна відкрити для себе Світ. Музейна інтернет-галерея наповнена зразками народного вираження тільки з позитивним значенням: https://old.honchar.org.ua/halereya/ Відтворюючи їх у відповідному матеріалі з хорошими думками на успішну життєву програму, кожен отримає відповідний результат.
Відповідь (1)
Світлана Школьна (Barcelona, España):
Поліське весілля
Доброго дня, п. Галино Олійник!
Чи пам'ятаєте про нашу зустріч у Барселоні?
Як можна з Вами зв'язатися? Вистава весілля запланована на 19.11.2017.
Нам потрібен цимбаліст і можемо організувати виставку українського вбрання Полісся кінець ХІХ поч.ХХст.
Моя ел. адреса svitlanashkolna@hotmail.com
До зв'язку!
З повагою, Свіблана Школьна
Директор української школи "Мрія"м. Барселона
17 Oct 2017 23:12
admin
Зв'язатися з пані Галиною можна за телефоном: 067 7882604
Відповідь (1)
Ольга (Київ):
Реконструкція одягу
Добрий день. Маю вищу освіту з художнього ткацтва і мене дуже цікавить реконструкція старовинного одягу. Можете підказати де можна до цієї справи долучитись і чи можна самостійно виконувати реконструкції, які є вимоги до них? Щоб робота не була марною. Дякую. 20 Apr 2017 13:36
admin
Доброго дня,
З цього питання можете звернутися до майстрині з ткацтва Дарини Алєксєєнко, 067 9146365
Відповідь (1)
Людмила (Киев):
Одяг 19ст.
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, можно ли как-то заказать лекцию Юрия Мельничука об украинском костюме?
Интересует тема : " Костюм черниговской и киевской области середина 19 столетия". 15 Mar 2017 18:41
admin
Доброго дня, з цим проханням зверніться безпосередньо до пана Юрія (096 1025217), так як він вже не працює в музеї.
Відповідь (1)
Катерина (Вінниця):
весільний стрій Східного Поділля
Доброго дня/вечора,
маю подругу, яка живе за кордоном, але народилась і виросла у Вінниці. Зараз вона готується до весілля, хоче виходити заміж у траційному одязі Східного Поділля. Підкажіть, будь ласка, які особливості традиційного жіночого весільного вбрання Східного Поділля (Вінничина)? 6 Nov 2016 17:22
Ганна Кошманенко, завідувач сектором "Тканина.Одяг" НЦНК "Музей Івана Гончара"
Традиційний стрій Вінницької області складається з додільної сорочки вишитої переважно чорною або червоною низзю, вовняної домотканої обгортки, тканого пояса-крайки, звичайно ж вінка та намиста. Для того, щоб скласти уявлення про весільний стрій Східного Поділля, потрібно дослідити кілька видань, наприклад: "Український стрій" Стельмащук Г., "Вишивка Східного Поділля" Причепіїв Є. та Т.
Відповідь (1)
Богдан (Біла Церква):
Вишиванки
Шановні,
коли можна побачити експозицію і в якому розділі - Волинська вишиванка. Чи можна придбати, якщо сподобається чоловіча вишиванка?
Дякую ! 5 Sep 2016 15:20
Юрій Мельничук, заступник генерального директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
Волинські вишивки - складна група в етнографічних дослідженнях. Регіон Волинь досить розвинутий в минулому, швидше втратив своє обличчя. Більшість вишивок носять характер європейських хрестикових, так званих "брокарівських", які, як писав професор Григорій Павлуцький у своїй праці "Історія українського орнаменту" (1927) не мають до української вишивки ніякого відношення. Експозицію вбрання за історико-етнографічним районуванням, де буде представлено також Волинь, планується відкрити після реконструкції та капітального ремонту приміщень 2-го поверху музею. Музей створює виставки з експонатів своїх фондів, і ці речі не продаються. Замовляйте все у майстрів народного мистецтва.
Відповідь (1)
Олександр (Київ):
Орнаменти, характерні для Східного Поділля
Доброго дня!

Скажіть,будь ласка, які елементи орнаменту характерні для Східного Поділля?
І де їх можна глянути?

Завчасно дякую! 8 Feb 2016 10:23
Юрій Мельничук, заступник генерального директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
Орнаменти Східного Поділля найкраще представлені в книгах Євгена і Тетяни Причепіїв "Вишивка Східного Поділля" та Людмили Булгакової-Ситник "Подільська народна вишивка".
Відповідь (1)
Ольга (Київ):
Вишиванка Рівненщини
Добрий день.Якими були вишиванки (жіночі) на Рівненщині покрою, яким був орнамент? Які техніки використовувались, та якою була кольорова гама? Дякую за відповідь. 3 Feb 2016 16:13
Юрій Мельничук, заступник генерального директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
Питання об'ємне)), тому можу порадити прийти попрацювати до фондів нашого Музею Івана Гончара або Національного музею народної архітектури та побуту України у Пирогові, там ще більша збірка з Рівненщини. А також у місті Рівне є чудовий історико-краєзнавчий музей.
Відповідь (1)
Мурадова Наталія Григорівна (Київ):
Хочу подарувати музею
Доброго дня. Чи можна віддати Музею хустку українську вовняну жовто-бєжеву у яскравих квітах 1х1 м та серветку під вазу з грубого полотна "рішельє"?. 16 Jan 2016 16:21
Юрій Мельничук, заступник директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
З вдячністю приймемо хустку. Серветку треба дивитись. Звертайтеся за тел: (044) 280-53-21
Відповідь (1)
Тарас (c Спас ):
БОЙКИ
З Новим Роком!!! Добрий вечір!!!
Скажіть , будь ласка, чи є в колекції музею експонати одягу або фото з східної Бойківщини, а саме Рожнятівський та Долинський рн Івано-Франківської області???? 1 Jan 2016 21:35
Юрій Мельничук, заступник генерального директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
На жаль, немає(
Відповідь (1)
Оксана (Київ):
Про семінари
У літку було заявлено про цикл семінарів, присвячених історії народного одягу, що почнеться з вересня. Уточніть, будь ласка, коли саме перший семінар й як записатися у його слухачі? Дякую.
16 Aug 2014 19:15
admin
Добрий день,
Наразі дата першого семінару невідома. Слідкуйте за новинами, про всі події анонсуємо на сайті та у наших соціальних мережах.
Відповідь (1)
Світлана (Коломия):
Вишивка синочку на рочок
Допоможіть з порадою будь ласка.
Я надумала вишити синочку вишивку на рочок та на Великдень. Прочитала книжку Марії Чумарної код вишивки, шукала в інтернеті багато статтів. Почала радитись з бабцьою, яка вишиває нам в родині вишивки та мені весільний рушник вишила. Бабуся вирішила, що я менш ніж за місяць сама не вишию, і приступила до роботи мене обігнавши.
Питання: підскажіть чи можна такій узор дитині та чи не зле те що все за мене вишиває бабця, яку ж енергію вона закладає у вишивку?http://galizienreisen.ucoz.ua/Vushuvka/2014-03-27_09.19.19.jpg 27 Mar 2014 09:34
Юрій Мельничук, заступник генерального директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
З інформації на цю тему маємо таке, що першу сорочку дитині вишивають на три роки, коли енергетично дитина зміцніє. А до цього вона ходить у льолях з маминих сорочок. Полотно з ношених сорочок м'якше, але основне те, що воно, як енергетична матриця набирає багато материної енергії. І тому дитина в льолі завжди почувається комфортно, ніби мама весь час її обіймає. Перша сорочина шилась, як один із варіантів, з полотна, яке було крижмом.
Те, що бабуся хоче вишити внукові сорочку, немає чогось поганого. Адже це родинний зв'язок. Навіть певною мірою може бути сильніший, як батьків з дітьми. Баби і діди передають своїм внукам дуже багато чого по генокоду. Але все-таки в цьому орнаменті, що Ви надали, мені не подобається використання чорного кольору. Колись навіть у дорослих вишивках замість чорного використовувався синій колір індиго (темно-синій). Згодом цей колір у багатьох орнаментах замінився на чорний, що, зрозуміло, не одне і те ж.
Для дитячих сорочок уживали здебільшого візерунки з 8-кутною зіркою.
Бажаю успіхів!
Вишивайте!!!)))
Ваше ніхто не обжене)))
Відповідь (1)
Ольга (Тернопіль):
народне вбрання
доброго дня
чи випускалися видання з експонатами музею народного вбрання?
я магістрантка хмельницького національного університету і досліджую українську народну свиту, мене цікавить наявність саме цього експонату. можливо є Ваші видання у яких розглядаються експонати свит, і чи можна їх замовити. 4 Feb 2014 22:06
Юрій Мельничук, заступник генерального директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
Вітаю!
На жаль, з теми, яка Вас цікавить, музей ще не видавав ніякої літератури. Але є видані три альбоми "Україна й українці", де багато світлин з людьми, які одягнуті у свити. Проте ці альбоми у нас розпродані. Шукайте в крамницях.
Бажаю успіхів!
Відповідь (1)
Кебкал Олена (Київ):
Відтворення старовинного одягу
Доброго дня! Прохання порекомендувати майстриню, яка шиє український одяг, максимально наближений до старовинного (мені потрібна корсетка).

Дякую за відповідь! 28 Oct 2013 15:10
admin
З цього питання можете звернутися:
- Майстерня українського костюму "Шляхетний одяг": http://sho.madein.ua/
- Юрій Мельничук, 096 1025217
Відповідь (1)
Наталія Гончарова (Полтава):
Завивання гільце
Вітаю! Велике прохання допомогти у підборі матеріалу для наукової роботи про завивання гільця у різних регіонах України. Цікавить усе: і прикраси , і пісні, які виконуються під час обряду, і особливості самого дійства. Завчасно вдячна за будь-яку допомогу. 16 Sep 2013 22:45
admin
Для надання інформації необхідно прийти до музею, поспілкуватись з нашим етнографом пані Галиною Олійник. Також можна відвідати бібліотеку, де є книги з цієї теми. А для цього потрібно від руки написати лист-прохання про допомогу у написані даної роботи на ім'я директора музею.
Відповідь (1)
Олександр (xthrfcb):
запитання
З якого дерева виготовляють колеса до возу 11 Jun 2013 06:34
Віта (Вінницька обл.):
дерево роду на весільному рушнику
чи зображати і як братів і сестер матері нареченої, які померли? 21 Mar 2013 23:51
Юрій Мельничук, заступник директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
Дерево Роду на рушниках завжди символічне і ніколи на ньому не зображують конкретних людей, тим більше тих, які померли.
Відповідь (1)
Балан Михайло (c. Дядьковичі Рівненського рн.):
Приватний музей
Щиро дякую за справу яку робите !!!

Прошу вашої допомоги !
створюю з братом музей в селі, маю кілька речей "народної творчості"
образки-гравюри, деревяна скульптура, та один дуже цікавий образ Божої Матері, стоїть з немовлям на руках на тлі старого Українського села.....
Знаю що у вас працюють фахівці від яких надіюсь почути деякі розяснення
дозвольте вашу почту, скину фото 18 Aug 2012 22:41
admin
Пане Михайле, свої запитання та світлини надсилайте на цю скриню: olena-museum.honchar@yandex.ru
Відповідь (1)
Надія (Стайки Київщина):
Різдво
Будь ласка, напишіть план різдвяних заходів на 08.01.2012р.Дякую 4 Jan 2012 21:07
admin
Слідкуйте за анонсами на сайті
Відповідь (1)
Анна (с. Дрижина Гребля Кобеляцького району Полтавської області):
Робота в Музеї Івана Гончара
Доброго вечора! Я студентка пятого курсу історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. Хотіла б дізнатися чи не має у вас вакантних місць екскурсовода чи наукового співробітника. 15 Nov 2011 20:39
Ігор Пошивайло, заступник директора НЦНК "Музей Івана Гончара"
На жаль, поки що немає... Але залиште свої контакти і зателефонуйте нам ближче до завершення навчання.
Відповідь (1)
Оксана (Київ):
Меланка
чи святкуватимуть у музеї Новий рік (Меланки)? 11 Jan 2011 14:23
admin
Меланку не святкували, приходьте в музей 19 січня на Йордань..
Відповідь (1)


Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати