Події 2010

Проект «Завтра – Різдво!» був започаткований в 2010 році і тривав з 16 по 26 грудня.

Проект реалізував широку культурну програму, об’єднавши більше 20 народних гуртів з України, Білорусі, Польщі та Болгарії, 50 народних майстрів, понад 200 митців, художників, музикантів, представників регіональних земляцтв, посольств європейських країн.

У заходах проекту взяло участь біля 5000 відвідувачів, серед яких мешканці та гості столиці.

Гостями проекту стали Анжеліка Рудницька, Павло Табаков, Сашко Лірник, брати Капранови, гурт Гайдамаки, а також родини Ніни Матвієнко та Петра Гончара, Олега Скрипки, Олесі Теліженко.


Урочисте Запалення Різдвяної Зірки над Музеєм та відкриття проекту відбулось 16 грудня 2011 року. Разом з тим двері відчинили різдвяний Ярмарок та виставка «Знаки і символи українського Різдва».

19 грудня для найменших відбулось свято Миколая, а також відкриття ІІІ Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «ОРЕЛІ – ЗИМА» та виставки-конкурсу різдвяно-новорічної атрибутики «Іде звізда чудна».

Впродовж тижня з 20 по 24 грудня щоденно в Музеї Івана Гончара тривав різдвяний ярмарок народних майстрів, святкові зустрічі із земляцтвами, традиційні майстер-класи, літературні читання, фотовиставка на стінах Лаври, виступи гуртів та інше.

25 грудня відбулась творча зустріч з родиною Теліженків, які через приготування традиційних страв, майстер-клас з витинанки та ляльки-мотанки, розписування пряників та унікальний показ мод від дизайнера Олесі Теліженко розповіли про традиції святкування Різдва на Черкащині.


Різдво в Європі відзначили 26 грудня, презентуючи традиції Білорусі, Болгарії та Польщі. Згодом гурт «Гайдамаки» взяв участь в акції «12 страв до Різдва», створивши кулінарний шедевр під назвою «Щука по-гайдамацьки».

Відповідна подія започаткувала прекрасну традицію підготовки до святкування Різдва разом з Музеєм Івана Гончара. Приєднуйтесь і в 2011 році!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати