Звернення Українського комітету ІСОМ до Президента Міжнародної Ради музеїв пана Г.-М. Хінца

Офіційне звернення Українського комітету ІСОМ до Президента Міжнародної ради музеїв пана Г.-М. Хінца щодо ситуації з включенням колекцій музеїв Криму до державного музейного фонду Російської Федерації (українська версія тексту).

Київ, 2 лютого 2015 р.

Президенту Міжнародної ради музеїв
пану Г.-М. Хінцу

Шановний пане Президент Г.-М. Хінц!

Черговий раз у Вашій особі вимушені апелювати до міжнародної музейної спільноти. 27 січня 2015 року Державна Дума Російської Федерації прийняла федеральний закон “Про особливості правового регулювання відносин у галузі культури і туризму у зв’язку з прийняттям до Російської Федерації Республіки Крим і утворенням у складі Російської Федерації нових суб’єктів – Республіки Крим і міста федерального значення Севастополь”. Цим актом Російська Федерація в порушення “Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності” (Париж, 1970 р.) та Кодексу музейної етики від ІСОМ, ігноруючи рішення 195-го засідання Ради ЮНЕСКО, яким підтверджений правовий статус Криму як невід’ємної частини України, намагається “узаконити” привласнення колекцій Музейного фонду України, що залишилися на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

Одним із наслідків цього рішення, може стати незаконне переміщення музейних предметів з кримських музеїв до музеїв Російської Федерації, а у складі збірних виставок і поза межі Російської Федерації. Подібні можливі спроби незаконного переміщення культурних цінностей підпадають під дію Конвенції UNIDROIT 1995 року.

Український комітет ІСОМ у партнерстві з іншими зацікавленими державними і громадськими структурами буде відслідковувати будь-які незаконні переміщення культурних цінностей з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим на територію Російської Федерації та за її межі. Про всі факти подібних незаконних переміщень культурних цінностей Український комітет ІСОМ буде інформувати Секретаріат ІСОМ, міжнародні організації та музеї, які прийматимуть у себе незаконно переміщені культурні цінності.

Просимо Вас, шановний пане Президент Г.-М. Хінц, висловити офіційну позицію ІСОМ щодо дій Російської Федерації по відношенню до Музейного фонду України у зв’язку із прийняттям цього закону. Також, просимо Секретаріат ІСОМ поінформувати національні комітети ІСОМ про можливу появу в музеях їхніх країн у складі виставкових проектів з Російською Федерацією незаконно переміщених культурних цінностей, що можуть походити з Автономної Республіки Крим.

Залишаємося прихильними до Вас,

З повагою,
Президент
Українського комітету ІСОМ
С.Л. Лаєвський

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати