20 серпня 2013 року о 17:00 у виставковій залі Національної спілки майстрів народного мистецтва України (м.Київ, вул. Рейтарська, 27А, метро «Золоті ворота») відкриється ювілейна виставка «Народне мистецтво Києва: простір сучасних традицій» (писанкарство, малярство, вишиття, ткацтво, гончарство, дереворізьблення, лялькарство, писанкарство, витинанкарство, плетіння, народне вбрання) з нагоди 20-ліття від дня заснування Київського Осередку НСМНМУ і до Дня Незалежності України.
На виставці «Народне мистецтво Києва…» представлено кращі роботи народних майстрів Києва та Київщини. Ідея виставки полягає у спробі візуалізації збереженості та трансформації тяглих традицій в народному мистецтві, виявленні елементів інновацій, привнесених нашою добою у творчість сучасних майстрів. Виставка – ретроспективна, на ній можна побачити також художні твори видатних мистців, котрі відійшли у вічність, зокрема, Марії Буряк, Григорія та Михайла Денисенків, Галини Каленченко, Валентина Корякіна, Василя Завгороднього, Володимира Варави, Ганни Верес, Івана Скицюка, Марфи Тимченко.
Цей ювілейний проект Київського Осередку НСМНМУ започаткувався низкою заходів у січні–квітні спільно з Музеєм Івана Гончара та Музеєм книги і друкарства України (виставка «Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві», майстер-класи, творчі зустрічі , презентації видань, лекції, демонстрація вбрання «Стрітення: минуле–сучасне»). Він задуманий як комунікаційний простір, де відвідувачі дістають можливість поспілкуватися з майстрами, творцями представлених експонатів, де можна поділитися власним досвідом і набути нових знань. Складовою серпневого проекту є влаштування мистецького ярмарку, серії майстер-класів та презентацій майстерності від членів Київського Осередку Спілки майстрів 24–25 серпня на подвір’ї Музею Івана Гончара, а також публікація промоційного арт видання.
Показово, що цей проект спрямований на привернення уваги широкої громадськості до традиційних цінностей, які тривалий час спрямовували поступ українського народу, до речей, які формували життєве середовище й культурну ідентичність наших дідів і прадідів, а також до проблем та викликів, які виникають у новітню добу перед носіями і спадкоємцями давніх знань та вмінь.
Вшановуваний цією ювілейною виставкою Київський Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України є своєрідними продовжувачами справи Київського кустарного товариства, заснованого 1906 року видатними діячами культури, зокрема М. Біляшівським, Д. Щербаківським, подружжям Ханенків, О. Косач, Є. Щербаківською, К. Бутовичем, Ю. Чернявським та іншими. Діяльність Товариства полягала у виявленні та підтримці осередків кустарного виробництва і майстрів, розробці зразків виробів у національному українському стилі, постачанні сировини майстрам і ремісникам, влаштуванні виставок і сприянні збуту виробів. Нині Київський Осередок, заснований 1993 року, налічує понад сто членів, котрі активно і творчо продовжують справу піднесення народного мистецтва українців до рівня визначних явищ національної культури.
У програмі також – презентація книги листівок «Іван Приходько: малярство, скульптура, іграшка», перегляд рідкісних фільмів про майстрів Київщини.
Проект здійснюється за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.
Виставка триватиме з 20 серпня до 20 вересня 2013 року.
(044) 278-32-23, 360-90-77 / ihorua @ukr.net