Як Фагот і Вася Бондарчук розписали яйця. ФОТО

За це Анжеліка Рудницька вручила їм та іншим зіркам дипломи майстрів писанкарства.

Відома телеведуча та співачка Анжеліка Рудницька подібний майстер-клас з розписування великодніх яєць проводить не вперше. Але якщо раніше цієї премудрості вона вчила зіркових дітей, то цього разу писачки в руки взяли самі зірки. Для більшості з них цей досвід став першим.

Свої писанки створювали музиканти Фагот і Діля, співак Вася Бондарчук, народні артистки України Ольга Сумська та Оксана Білозір, співачки Антоніна Матвієнко і Наталя Валевська, телеведуча Валерія Черненко.

Традиційно майстер-клас проходив в Музеї Івана Гончара. Вчити зірочок нелегкій справі розписування великодніх яєць Анжеліці допомагала народна майстриня з писанкарства Лариса Головня. На пару з ведучою майстриня поділилася секретами свого мистецтва, покроково пояснила створення унікальних писанок і навчила користуватися писачком.

Перед початком майстер-класу Анжеліка Рудницька показала свою колекцію писанок, серед яких була і китайська, і зроблена з страусиного яйця, і з бісеру. Вона також розповіла присутнім різні цікаві факти про великодні яйця. Наприклад, що в давнину, якщо дівчина дарувала хлопцеві червону писанку, то той сміливо міг до неї свататися – не відмовить.

Зірки взялися до роботи. Щоб художникам-новачкам було простіше, їм роздали спеціальні буклети з можливими візерунками для пасхальних яєць, але більшість все ж віддали перевагу створенню власних. Так, Фагот натхненно малював на яйці мальтійський хрест. Він вперше розписав писанку. Процесом залишився задоволений, порівнявши його з медитативними практиками.

Лідер групи «Неділя» Едуард Приступа, він же просто Діля, на майстер-клас прийшов з молодою дружиною. Правда дівчина участі у створенні писанок не брала, залишивши цю справу Ділі. Як і Фагот, Приступа впевнено наносив на яйце свій власний візерунок.

«Я його з голови взяв, а не з буклету», – прокоментував він.

Навпроти захоплено розписував яйце і Вася Бондарчук, вимальовуючи на його поверхні голуба. Співак розповів, що вперше створює писанку, і що процес припав йому до душі. Він планує навчити розписувати пасхальні яйця свою дочку, щоб потім разом з нею виводити візерунки на великодніх яйцях.

Час від часу гості майстер-класу ставили різноманітні питання майстрині, наприклад, чи правда, що майстри з писанкарства постійно їдять яєчню і омлет, адже їм весь час доводиться видувати яйця для роботи?

На що майстриня лише посміхнулася, а Рудницька пожартувала, що не тільки омлет постійно їдять, а ще й шарлотки печуть.

Майстер-клас тривав близько двох годин. Не всі зірки закінчили свої писанки, багато хто не встиг, але дипломи майстрів отримали всі. Свої писанки селебрітіс забрали з собою – на згадку або на подарунок близьким.

Джерело: musicukraine.com


Світлини – Богдан Пошивайло

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати