Виступ народного театру фольклорної пісні “Дивина”

12 грудня 2017 о 15:07 | Видиво, Відбулося

3 грудня 2017 року о 16:00 в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” відбувся концерт Народного театру фольклорної пісні “Дивина” до 19-річчя колективу.

Народний театр фольклорної пісні “Дивина” був створений в Донецькому національному університеті наприкінці 1998 р.
В репертуарі колективу представлені українські народні пісні різних жанрів. Більшість з них записані у фольклорних експедиціях в Україні (Донецька, Харківська, Полтавська області) або в українській діаспорі (чорноморські станиці Кубані, українські села Західного Сибіру, Алтайського краю). Деякі зразки запозичені з репертуару дружніх колективів (Київщина, Рівненщина, Волинь).
За роки існування гурт “Дивина” був учасником більше ніж 50 міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних фольклорних фестивалів. Побувала у Німеччині, Чехії, Словаччині, Росії, Латвії та Південно-африканській республіці. Колектив гурту був учасником звітних концертів Донеччини у Палаці «Україна» (2001, 2004 рр.) та в Національній опері (2009 р.).
Зараз гурт у Києві, досліджує та демонструє переважно пісні Донеччини, оскільки хоче зберегти фольклор своєї батьківщини.

Share Button

2 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати