Виставка різдвяних постерів відкрилася біля стін Музею Івана Гончара

Виставка різдвяних постерів відкрилася біля стін Музею Івана Гончара. Новою мовою медіа-арту давню колядку намалювала Оля Лістунова. В колажах використані архівні фото з колекції Музею.

Коляда, яка стала основою проекту, записана етномузикологом Ганною Коропниченко в 1994 році в селі Грузьке Макарівського району Київської області. Це одна з найяскравіших дохристиянськіх коляд про створення світу. Вона вийшла в 2001 в альбомі “Ой як же було ізпрежди віка“/Традиційні пісні Правобережної Київщини/художнє агентство «Саме так».

Ініціатор та продюсер проекту Тетяна Соловей: “Ми хочемо надати новий приклад сучасної інтерпретації традиційної культури та зробити музейний проект, який живе поза його стінами. Ми вважаємо, що саме такі проекти привертають увагу до Музею Івана Гончара та музеїв взагалі, роблять історичне надбання ближчим до сучасних людей. Навіть виховують звичку звертатись до музею за натхненням”.

Оля Лістунова вивчала модний дизайн та візуальні комунікації в Києві, Антверпені, Вільнюсі та Лондоні, була інтерном в студії Лілії Пустовіт, має серію групових та персональних виставкових проектів в Україні та світі.

Святковий проект авторка сприймає як співпрацю з українським традиційним мистецтвом та мешканцями міста: «Плакати на вулиці вступають у взаємодію з перехожими, сам проект змінює уявлення про музей-сховище, таким чином розширює його межі».

Мешканці міста та туристи, оглянувши виставку, повезуть додому яскравий спогад про різдвяний Київ.

Для мандрівників мережі ми створили таку версію – відео https://www.youtube.com/watch?v=hNfuy6wif54&feature=youtu.be

Дякуємо усім меценатам, які підтримали проект на краудфандинг платформі @biggggidea

Дякуємо Pictoric за подароване виставкове обладнання.

З Різдвом!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати