Виставка малярства Станіслава Брунса

22 грудня 2013 о 17:50 | Відбулося

До 20 січня 2014 року в Музеї Івана Гончара триватиме виставка малярства Станіслава БРУНСА ”Святий Миколай іде, за собою Різдвяні свята веде!” (м. Дніпропетровськ).

Станіслав Карлович Брунс народився у м. Березняки Пермської області 1946 р. Із 9 років навчався в студії образотворчого мистецтва. Після армії – у школі мистецтв при Палаці металургів, при художній студії, одночасно працюючи на металургійному підприємстві.

Серйозно зайнявся образотворчістю у 50 років, продовжуючи кращі традиції школи українського народного малярства.

Першу виставку представив мешканцям мальовничого та величного своєю історією села Космач у 2010 році на міжнародному святі “Великдень у Космачі”. 2012 року експонував свої твори в Галереї народного мистецтва “Світлиця” в Києві. У 2013 році персональна виставка Станіслава Брунса відбулася в Національній спілці майстрів народного мистецтва України, на якій було представлено 39 малярських творів, присвячених звичаям та побуту українського народу, давнім українським храмам, краєвидам рідного краю, а також життю та побуту селян Грузії та Латвії.

_MG_2928

_MG_3015

_MG_3039

Митець багато мандрував Івано-Франківщиною, спілкувався з місцевим населенням, надихався культурною самобутністю та силою мистецьких традицій цього краю. Так виникали нові сюжети живописних картин про життя мешканців Кололмиї та Косова. Саме тут він створив такі твори як “Покрова над Космачем”, “Космацьке весілля”, “Весна у Космачі”, “Йордан у Космачі”, “Передноворічний ярмарок у Космачі”.

Станіслава Брунса цікавить життя горян Гуцульщини, як і життя та побут горян Грузії, куди він час від часу їде на пленер.

Сьогодні художник у активних творчих пошуках, у нього багато цікавих задумів, які намагається втілити у нові полотна та поділитися своїми почуттями із глядачами.

Богдан Пошивайло (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати