Випеченими птахами з тіста фольклористи вшанували загиблих на Майдані

02 березня 2014 о 13:14 | Відбулося

1 березня учасники фольклорних колективів Києва та Київської області вшанували загиблих на Майдані майже тисячею свіжовипечених хлібців у формі птахів жайворонків. Освятивши їх у Михайлівському соборі, діти та дорослі понесли кошики з хлібом у центр міста, де відбулися карколомні події у лютому. Жайворонків залишали у місцях вшанування загиблих та роздавали перехожим.

Жайворонки з тіста

У Михайлівському соборі

У Михайлівському соборі

У Михайлівському соборі

У Михайлівському соборі

У Михайлівському соборі

У Михайлівському соборі

Учасники Самооборони, що в цей час несли варту біля Михайлівського собору, також отримали по пташці та фотографувалися з фольклористами.

Біля Михайлівського собору

Вшанування загиблих

DSC_5404

Вшанування загиблих

Вшанування загиблих

Вшанування загиблих

Вшанування загиблих

Мирослава Вертюк, фольклорист, НЦНК “Музей Івана Гончара”:

“В традиції з випеченими жайворонками дітки бігли на вулицю зустрічати весну, але зустріч весни в цьому році співпадає з поминальними днями, 9-тиденними поминками від тих страшних подій. Випечена з тіста пташечка дуже часто використовувалася у поминальних обрядах. Тому тут поєдналися дві ідеї – зустріч весни і поминання Небесної сотні, жертв Майдану. Цього року вийшла дуже символічна зустріч Весни.

Дитина ближче до Бога в нашому уявленні через чистоту своєї душі. То, здається, найбільш правильно, коли це дитячими руками було випечено, коли у хлібці вклалася енергія їхньої душі, це дуже по-особливому.

Коли ми стояли в храмі, освячуючи жайворонки, до мене підійшла одна дитина і каже: “Пані Мирославо, я чомусь дуже засумувала за всіма загиблими”. Мене це дуже пробрало. Я звісно розповідала дітям про те, що сталося, але в той же час вони перебували ніби на якійсь іншій хвилі… А виходить, вони розуміють багато речей через інтуїцію, відчувають, а розуміння всього приходить пізніше”.

До випікання хлібців долучилися також небайдужі з різних міст та сіл Київщини, Чернігівщини й Полтавщини.

Вулиця Небесної сотні

Вулиця Небесної сотні

Катерина Качур, НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати