Відкриття виставки наїву “Збережене сонце”

Куратори Лідія Лихач і Петро Гончар.

У Софії Київській в галереї «Хлібня» 23 вересня 2014року відкрилася виставка з музейних і приватних колекцій «Збережене сонце”. У п’яти просторих залах представлено творчість найвідоміших непрофесійних художників — Панаса Ярмоленка, Марії Примаченко, Катерини Білокур, Григорія Ксьондза, групи полтавських кустарів, Івана Лисенка, Марії Нелеп та інших.

Олена Сердюк, Генеральний директор НЗ “Софія Київська” привітала гостей і запросила всіх радіти сонцю, кольорам і щирості мистецтва, що представлене в Хлібні. Директор “Музею Івана Гончара, співкуратор виставки «Збережене сонце» Петро Гончар у своєму виступі признавсявся, що захоплений “неумінням” малювати – “Непрофесійні художники малюють, як діти, не знаючи меж і правил, тому і виходило безмежно красиво. Проте, як і буває в мистецькому світі, не всі непрофесійні мистці талановиті. Тільки найцікавіших відзначує історія. Я сам мистець, багато років колекціоную наїв, але чому саме він мені подобається , не знаю”!

Проте відомий сучасний художник Арсен Савадов уже давно знайшов для себе на це запитання відповідь: «Ярмоленко, Примаченко, Білокур — абсолютні генії. Вони ті художники, які бачать прямо, прямобачачі. Їх у світі дуже мало. Ван Гог, Піросмані. І все, ця лінія закінчується. Всі інші художники працюють iз формами. У цьому випадку ми маємо справу з прямобачачими художниками, які не потребують інтелектуальної апеляції, їхнi твори потрапляють відразу в серце, а тоді вже доходять до розуму».

Відгуки гостей: Видавець Іван Малкович: «Моє улюблене мистецтво — це наївне мистецтво. Вдома у мене висить тільки дитяча графіка і наївне мистецтво. Нічого кращого у житті і світі не знаю. Сюди має прийти вся Україна і подивитися, які ми тоді, коли найчистіші душею».Галерист Євген Карась. «Ми черпаємо енергію iз землі й від сонця. Ця виставка — невичерпне джерело для українця. І ми варті того, щоб його бачити постійно, заряджатися цим живописом кожного божого дня».

Виставка «Збережене сонце» проходитиме у Софії Київській до 31 жовтня.

_MG_0832 _MG_0841 _MG_0884 _MG_0888 _MG_0896 _MG_0897 _MG_0909 _MG_0977 _MG_0981 _MG_0986 _MG_0996 _MG_1007 _MG_1008 _MG_1013 _MG_1067

ukrainian-naive.com, Богдан Пошивайло (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати