Відійшов у вічність вчений-етнограф Олексій Доля

Полишила сьогодні світ земний світла душа Олексія Долі. Хто його не знав? Знало все фольклорно-етнологічне товариство науковців, музейників, народних майстрів. Огортав він теплом душі своєї всіх, кого зустрічав на своєму життєвому шляху. Не дарма ж прізвище мав – Доля.

Ще школярем запримітила його в селі Рахівка на Полтавщині етнограф Світлана Олексіївна Щербань: вона перебувала там в науковій експедиції і юний Олексій допомагав їй збирати експонати. Від цієї знакової зустрічі повела життєва доля – Долю Олексія – до Києва: навчання на філологічному факультеті університету Т.Шевченка, армія, Національний музей народної архітектури та побуту України, де вже вчений-етнограф організовував ярмарки народного мистецтва, об’єднуючи народних майстрів. Безліч етнографічних експедицій, зокрема в Чорнобильську зону, де вочевидь він і підірвав своє здоров’я. Незабутні його виставки народної іграшки в Національному музеї Тараса Шевченка. І звичайно ж серія фільмів про майстрів з Наталкою Фіцич.

В нашому музеї Івана Гончара Олексій Доля також був частим гостем. Допомагав організовувати виставки, зокрема останні виставки кримськотатарського мистецтва. Завжди був небайдужим до того, що відбувалося в Україні, його душа прагнула надавати допомогу і на майдані і на Сході України.

Звичайно ж, не вистачатиме! Відпочивайте з Богом… Світла пам’ять!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати