В Музеї народної архітектури і побуту у Львові презентують виставку традиційного взуття

Завітавши на виставку «Якби мені черевики…», розташовану у малій виставковій залі Музею (у хаті із с. Тухолька), відвідувачі мають змогу оглянути цікаві зразки традиційного стягнутого і зішитого взуття українців, а також оцінити надзвичайний талант давніх майстрів-шевців, який по-особливому проявлявся в ручному оздобленні постоликів, чоботів чи черевиків. Про це повідомляють у Музеї народної архітектури і побуту у Львові ім. Климентія Шептицького.

«Умовний спосіб у самій назві виставки уже наголошує на тому, що у давніші часи взуття, а зокрема чоботи й черевики, були доступними не усім – вони були своєрідним мірилом достатку. Кожен представлений на виставці експонат сам по собі є цікавим, оскільки відображає так звані модні тенденції того чи іншого часу, а тип, фасон, матеріал і характер оздоби взуття можуть багато розповісти про його власника. Наприклад, про його соціальний статус чи територію проживання», – розповідає наукова співробітниця Музею Зоряна Ципишева.

Гуцульські постолики, чоботи «рісовані», «чорнобривці», святкові черевички – за кожною назвою можна пізнати оригінальну історію виготовлення та вжитку конкретного виду взуття. Зокрема, одним з унікальних експонатів виставки є «золоті черевички», у яких ще на початку 20 століття, у 1905 році, дефілювала тогочасна переможниця львівського конкурсу краси.

Виставка триватиме до кінця жовтня. Оглянути її можна щодня, окрім понеділка та вівторка, з 10.00 до 18.00 год.

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати