В Музеї гетьманства у Києві відбудеться культурно-мистецька акція «Яворівські візерунки»

З 19 жовтня по 30 жовтня у Музеї гетьманства відбудеться культурно-мистецька акція «Яворівські візерунки».

Під час заходу кияни та гості міста ознайомиться з унікальним народним промислом, який розвивався на території сучасного Яворівського району Львівської області з 17 століття:. Яворівщина довгий час була центром збуту розмальованих виробів із дерева. Але урбанізація ХХ століття витіснила народні іграшки і яворівський промисел поступово зникав. Яворівська іграшка стала сувеніром, а барвистіі вишиванки залишалася лише у бабусиних скринях.
В останні десятиліття мистецтвознавці, народні майстри знову повернулися до вивчення та розвитку розпису, повертають автентичну техніку вишивання, – яворівські сорочки поступово повертається до ужиткового одягу львівян.

Запрошумо всіх ознайомитися з яворівськими іграшками, помилуватися давнім яворівським жіночим одягом, навчитися яворівському розпису.

Яворівська вишивка та яворівські забавки мають шанс увійти у список нематеріальної культурної спадщини України.

Відкриття експозиції 19 жовтня о 17-00 у Музеї гетьманства на Подолі (вул. Спаська, 16-б). Під час відкриття майстри проведуть майстер-клас яворівського розпису.
Тел. для довідок: (044) 425-55-49

20 жовтня о 15-00 – круглий стіл «Яворівська спадщина» та майстер-класи.
Реєстрація на круглий стіл за тел. 0664248381, Мирослава.

Організатори: Міністерство культури України, Музей гетьманства, Яворівський осередок НСНМУ, ВСМГО «Всеукраїнська рада регіонального молодіжного розвитку та співробітництва», ГО «Всеукраїнська академія автентики»

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати