В Київ привезли поминальний хліб з усієї України

В музеї Івана Гончара відкрилася Всеукраїнська поминальна виставка обрядових хлібів „Печу, печу хлібчик…”, присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

В експозиції представлено обрядові хліби з різних регіонів України. Для участі в виставці близько 100 українських сіл випекли обрядові хліби в пам’ять про мільйони страчених Голодомором людей.

За словами організаторів виставки, її головною метою було не лише помянути неоплаканих, не похованих і непом’янутих українців, які загинули голодною смертю протягом 1932-33 років, а й показати багатство хліборобних традицій, якими здавна славилася українська земля.

„На виставці можна побачити унікальність, розмаїття та красу обрядових хлібів з усієї України, випечених у справжніх печах людьми, які пройшли ту смертоносну межу, які пам’ятають і розкажуть, щоб не забули прийдешні та ненароджені”, – розповіла заступник директора з науково-просвітницької роботи Тетяна Пошивайло.

За її словами, саме з дитячої забавлянки „Печу, печу хлібчик…”, яку мати наспівувала, заколисуючи немовля, з перших днів його життя через образ хліба відкривалася сутність українського хліборобського народу. Починаючи з цього моменту, кожна важлива подія, кожне свято, кожен день протягом життя людини не відбувається без хліба. Він є символом життя і символом єднання людини зі світом. „ Забравши хліб в українців, було не лише фізично заморено мільйони людей, нищилось найважливіше – їхній духовний світ, адже Україна сьогодні могла бути іншою”, – вважають в музеї.

golosua.com

Share Button

2 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати