В Болгарії археологи знайшли золотий кулон, якому більше 6 тис років

Під час розкопок праісторичного центру видобутку солі поблизу Провадії болгарські археологи знайшли перше європейське оброблене золото, вік якого перевищує 6 тис. років. Таку заяву зробив керівник розкопок професор Васил Ніколов, повідомляє болгарське видання NewsBG.ru.

Це золотий кулон, вагою 2 грами. Археолог Ніколов пояснив: “Це досягнення ювелірного мистецтва. Всі знають, що поблизу Варненського озера існував центр з обробки міді та золота. У всьому світі визнали, що це найстаріше оброблене золото, виготовлене приблизно у 4300 році до н.е. І це мінімальний вік”.

52778

52780

За інформацією видання, золотий кулон та інші предмети археологи знайшли під час розкопок некрополя. Вчені припускають, що прикраси використовувалися в різних ритуалах. “Некрополь Солніц був не просто місцем, де ховали померлих, а й використовувався як місце для різних обрядів. Тут люди спілкувалися з мертвими. В останні три-чотири роки між трунами постійно знаходимо мідні інструменти, голки, сокири, золоті прикраси, кераміку”, – зауважив професор Ніколов.

52781

52782

Археологи, крім некрополя, вивчають поселення і фортечну стіну. Як повідомив Ніколов, тут вони знайшли “тисячі керамічних посудин специфічної форми, в які наливалася вода із солоних джерел, після воду випаровували і отримували сіль – одну з найцінніших речей тієї епохи. Для охорони свого багатства, люди в Солніці в різні періоди побудували три стіни, ширина фундаменту яких близько 3-4 метрів, висота ж стін перевищувала 6 метрів”.

5.ua

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати