В Австрії виявили невідоме зображення гетьмана Мазепи та Мотрі Кочубей. ФОТО

В австрійських архівах виявили невідомий досі портрет гетьмана Івана Мазепи та його похресниці Мотрі Кочубей, з якою він мав романтичні стосунки. Попри те, що вперше про знахідку стало відомо наприкінці літа, деталі сенсації вдалося дізнатися лише зараз.

Полотно художник Х. Шустов написав у Ризі 1890 року. Якимось чином картина опинилася в Австрії, де і зберігалася весь цей час.

Головний редактор журналу “Музеї України” Віктор Тригуб у коментарі Gazeta.ua повідомив, що полотно вже викупив український колекціонер. Невідомий антиквар створює власний приватний музей у Черкаській області, де згодом і буде виставлено оригінал картини.

“Портрет оригінальний, вже відреставрований. Навіть встигли зробити кілька копій, одну з яких подарували музею в Батурині. Досі це полотно було фактично невідомим, ані в науковому, ані в інформаційному обороті він не був”, – повідомив Тригуб.

522526_3_595

Нагадаємо, всі офіційні портрети Івана Мазепи були знищені за наказом Петра І. Єдина колекція достовірних зображень гетьмана зараз лишається недоступною для громадськості.

“Це нове зображення Мазепи, фантазія художника, так само, як і зображення на 10-гривневій купюрі. Існує кілька версій як Мазепа виглядав, тому що на портретах, які на сьогодні відомі, він зображений по-різному. Колекція прижиттєвих портретів знаходиться в “спецхрані” ФСБ у Санкт-Петербурзі, оснащена сигналізацією. Після Полтавської битви росіяни зібрали малярів, які бачили гетьмана, і кожного примусили намалювати кілька портретів Мазепи. Це мало допомогти російським солдатам шукати гетьмана після втечі. Потім цю колекцію перевезли у Петербург, зараз доступу до неї немає”, – додав Віктор Тригуб.

522526_2_595

gazeta.ua

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати