Унікальний будинок української художниці Поліни Райко може стати окрасою туристичних маршрутів Херсонщиною – Євген Нищук

Міністр культури України Євген Нищук відвідав місто Олешки, в якому розташовується унікальний будинок талановитої української художниці-примітивістки самоучки Поліни Райко.

Впродовж своїх останніх років життя, художниця відкрила в собі надзвичайний талант та за допомогою простих емалевих фарб створила у своєму помешканні унікальний світ, пропущений через душу та природну уяву.

Полотнами їй слугували стіни, стелі і двері 6-ти кімнатної хати, хвіртки, паркани і навіть гаражні ворота. На них і з’являлися дивовижні творіння художниці – птахи різних форм, розмірів, кольорів та видів – ластівки, сови, півники, домашні качки, а також фантастичні коти.

Після смерті Поліни Райко, яка пережила надзвичайно трагічну історію в своєму житті, хату придбало подружжя шанувальників її мистецтва з Канади. За їх проханням хату доглядають місцеві жителі.

Хоча будинок Поліни Райко є унікальною пам’яткою та охороняється Законом України «Про охорону культурної спадщини», а цінність її творчості підтверджена багатьма як українськими, так і іноземними експертами, питання збереження та музеєфікації унікальної будівлі залишається не до кінця вирішеними.

«Ця хата – справді твір наївного мистецтва, і завдання держави вчасно відреагувати на необхідність збереження унікальних розписів, адже вони поступово починають руйнуватися – стіни тріскатися, а фарба лущитися, це вимагає негайних реставраційних та музеєфікаційних робіт. Важливо залучити до цього процесу усі гілки влади, фахівців, пам’яткоохоронців та мистецтвознавців, аби не втратити цінне мистецьке надбання. Зі свого боку, Міністерство культури готове повністю долучитися до цього процесу, і ми вдячні керівництву Херсонщини за підтримку цих ініціатив. Також ми вже спілкувалися з сучасними українськими митцями, які готові підтримати проект по збереженню та промоції творів Поліни Райко, зокрема це стосується використання її мистецьких елементів у своїх творчих проектах», – розповідає Міністр культури України Євген Нищук.

Також під час розмови з керівництвом Херсонщини були обговорені можливості поновлення контакту з власниками будівлі щодо створення та функціонування в ній меморіального будинку-музею та включення його до туристичних маршрутів. Та проведення на його базі художніх пленерів, семінарів, майстер-класів.

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати