“Український двір” на фестивалі Ордогкатлан в Угорщині

10 серпня 2018 о 14:48 | Відбулося

З 1 по 4 серпня 2018 року Музей Івана Гончара на запрошення угорського музиканта та етнографа Міклоша Бота представляв українську програму на Ördögkatlan Fesztivál в м.Надьхаршань (Угорщина).

Український двір вже четвертий рік поспіль є однією з найбільш улюблених та відвідуваних із 50-ти локацій на великому фестивалі, відвідувачами якого щороку є близько 80 000 людей.

Цього року українську програму представляли гурти с.Сварицевичі Дубровицього р-ну Рівненської області, с.Бовсуни Лугинського р-ну Житомирської області, Домініка Чекун із с.Старі Коні Зарічненського р-ну Рівненської обл., гурт Рожаниця / Rozhanytsya (Київ), Алла та Юрій Ковальчуки (Рівне). Найстаршій учасниці серед українських гуртів Надії Шваб цього року виповнилося 88 років.

Презентували весняні та літні дійства, водили “Куста”, кусали калиту, вчили традиційних танців, а на завершення святкували україно-угорське весілля. Кожного дня на фестивалі майстриня Ольга Сахно (Київ) проводила майстер-класи з традиційних ремесел, а Ганна Панасюк із с.Рокитного Рівненської області частувала гостей двору традиційними поліськими стравами. Угорські науковці читали лекції з традиційної культури, говорили про паралелі та взаємовпливи культур.

Окрім традиційної програми, музиканти та театральні діячі Угорщини та Франції створювали мистецькі інтерпретації українського фольклору на основі експедиційних досліджень Україною, які відбувались у травні 2018 року.

Фестиваль відбувся в рамках реалізації міжнародного проекту Поліфонія (polyphonyproject.com) у співпраці Угорщини, України та Франції за підтримки програми “Креативна Європа”. Дякуємо усім учасникам двору!

Петро Гончар (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати