Учасники «Народної філармонії» піднімають бойовий і патріотичний дух українців

У рамках цього мистецького проекту проходять концерти-зустрічі митців із військовослужбовцями по всій території України. Учасниками «Народної філармонії» стали: відома актриса театру і кіно Раїса Недашківська, кобзар-лірник Тарас Компаніченко, учасник гуртів «Божичі» та «ПоліКарп» Валерій Гладунець, а також музиканти гуртів «Хорея козацька», «Тарута», «Горлиця», композитори Ірина Кириліна і Леся Горова, співаки-барди Володимир Гонський і Тетяна Володай, лауреати міжнародних конкурсів Руслана Лоцман, Артем Хоманько, історики, викладачі та студенти, журналісти Громадського телебачення, кореспонденти, активісти «Автодозору» та інші.

— Ми вирішили поїхати військовими частинами, тому що це саме ті місця, де ми сьогодні потрібні. Вже відбулися концертні програми під назвою «Великдень у Армії», — розказала координатор мистецького проекту «Народна філармонія» Руслана Лоцман. — Із Благодатним Вогнем завітала до солдатів народна артистка України Раїса Недашківська. Її участь у концерті стала справжнім сюрпризом. Вона захопила глядачів цікавими монологами та яскравими спогадами зі своєї тривалої акторської кар’єри. Концерти вже відбулися у військових прикордонних частинах Чернігівщини, Очакова, в Миколаївській, Одеській та Київській областях.

Високим патріотичним духом були наповнені старовинні піснеспіви, повстанські пісні у виконанні лідера гурту «Хорея Козацька» Тараса Компаніченка. У своїх поетичних виступах Раїса Недашківська поєднувала молитовне звернення зі словами щирої вдячності та гордості за наших воїнів, яким сьогодні випала доля зберегти нашу державу. Учасники «Народної філармонії» побували в українських військовослужбовців, які виїхали з окупованого Криму та продовжують службу в Одесі. Щирими оплесками супроводжували вони виступи лідерів гурту «Тарута» — Олени та Євгена Романенків. Їхні запальні пісні, ритмічні мелодії та фольклорні наспіви надихали слухачів. Спеціально для моряків вони виконали українську народну пісню про військових на кораблі. Яскравим спільним номером, в якому брали участь артисти «Народної філармонії» й військовослужбовці, стало виконання пісні про «Капітана» трьома мовами. У деяких частинах на півдні України нас зустрічали й сім’ї військовослужбовців, які покинули власні домівки на Кримському півострові й нині тимчасово мешкають у санаторіях Одещини та Миколаєва. Концерт тривав три години і він поєднав митців і воїнів, а у фіналі разом заспівали Гімн України та «Боже, Великий, Єдиний».

До кожної військової частини «Народна філармонія» приїжджала не з порожніми руками. Привітати українську армію зголошуються чимало активістів: жителі Черкащини передали морякам цілий автобус із гуманітарною допомогою, а для дітей військових — солодощі та іграшки; окремі доброчинці передали для моряків електрочайники та праски (жителі сіл Шполянського району Черкаської області, колектив ТОВ «ІНТЕРПАП»), а також різні пожертвування для військовослужбовців.

До речі, близько двохсот історичних книжок про славних воїнів минулого і сучасності подарував військовим Чернігівщини активний громадський діяч, публіцист і бард, ведучий Євромайдану Володимир Гонський.

Як зізнається Раїса Недашківська: «Наші серця і душі поріднила ідея миру. Це завжди були дуже теплі зустрічі, хоча відчували й моторошні моменти, коли ми виступали у військових частинах Сумщини, що на кордоні з Росією. Вириті рови справляють абсолютне відчуття прифронтової лінії… Важливо, що патріотичний дух людей високий, і всі розуміють, що тільки разом ми зможемо здолати труднощі, які сьогодні випали на долю України…»

Основна мета проекту «Народна філармонія» — збереження цілісності України, забезпечення миру й єднання народу, підняття бойового духу української армії та активності щодо вступу до лав Національної гвардії (проект відбувається також за сприяння Міністерства культури та Міністерства оборони України).

Марія ВИШНЕВСЬКА
14 травня, 2014 
Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати