У “Софії Київській” відродять мистецтво створення мозаїк

Відродити мистецтво створення мозаїки вирішили у Національному заповіднику “Софія Київська”. Там відкривають центр з навчання професіоналів та початківців.

У брамі Заборовського – пам’ятці, що раніше була закрита для відвідувачів – кілька разів на тиждень безкоштовно проводитимуть майстер-класи з мозаїки. Першими секретами майстерності з глядачами поділились італієць Марко Санті та українка Ліна Даміані. Остання спеціально для Софії Київської створила мозаїку з бурштину “Образ Оранти”. Це копія центральної постаті вівтаря собору. Автори ідеї запевняють, можливість на власні очі подивитися, як створюють мозаїку, привабить до цього мистецтва молодь. Розклад майстер-класів планують оприлюднити на сайті заповідника.

Олена Сердюк, директор Національного заповідника “Софія Київська”: “Ідеологія нашого проекту – продовжити цю традицію, яка, на жаль, сьогодні в Києві існує, але не в цих стінах. Проводити майстер-класи, навчати дітей і постійно робити копії мозаїк тут, у брамі Заборовського, стало ідеєю створення цього проекту”.

5.uakpi.ua (світлина)

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати