У Севастополі тривають зйомки фільму про Тараса Шевченка

24 серпня у Севастополі розпочалися зйомки фільму про участь у морських походах Тараса Шевченка по Аральському морю. На щастя, за традицією, знімальна група розбила тарілку біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

Як розповів газеті “День” автор і режисер фільму, офіцер запасу Військово-морських Сил Збройних Сил України, капітан 2 рангу Тимур Баротов, “Робота над створенням фільму розпочалась наприкінці 2011 року, після завершення основних зйомок фільму “Українська революція”. Під час першого етапу готувалося рішення, щодо формату фільму: художній чи документальний? З огляду на відсутність перспективи фінансування зйомок повнометражного фільму на зазначену тему, а також складність реалізації проекту, було прийнято рішення опрацювати версію документального фільму з реконструкцією деяких епізодів”.

Загальна концепція склалася у вересні 2012 року. Під час підготовчого періоду до роботи над фільмом було залучено 14 осіб, серед яких автори ідеї Тимур Баротов і В. Правосудов, за допомогою яких став можливий перехід до другого етапу – зйомок. Планується завершити зйомки фільму восени 2013 року, а монтаж до кінця року.

Основні зйомки проходитимуть в Севастополі, а також в Санкт-Петербурзі. Деякі сцени фільму будуть зніматися в військово-морському музеї Михайлівська батарея (у Севастополі) та Казахстані. Фільм розкриватиме маловідомі факти з військової служби Тараса Шевченка під час описової експедиції О. І. Бутакова Аральським морем (1848 – 1849).

Підсумком цієї експедиції стала мапа Аральського моря, що відкрила Європі невідоме до того часу море. На головну роль затверджено Заслуженого артиста України актора Віталія Таганова. На екрани фільм вийде до 200-річного ювілею від дня народження Великого Кобзаря.

АртВертепartpalace.com.ua (фото)

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати