У Росії археологи виявили античне поселення

Археологи виявили на Таманському півострові у Краснодарському краю Росії стародавнє поселення, яке може бути ідентифіковане з античним містом Кепи, повідомляє ІТАР-ТАСС.

За словами начальника Східно-Боспорської археологічної експедиції, кандидата історичних наук Миколи Сударєва, “археологічні і георадарні розвідки засвідчили, що поселення, яке знаходиться на відстані 7 км від станиці Тамань, може бути цілим містом».

За попередніми оцінками, його територія займає близько 30 гектарів.

Популярність у світовій історії місто Кепи одержав завдяки правителю, який був дідом оратора і політичного діяча Греції Демосфена. Дослідники вважають, що розквіт поселення припав на другу половину VI – початок V століття до н.е. Пізніше на місці міста, можливо, існували окремі садиби, що з’являлися і зникали аж до Середньовіччя. Найраніший керамічний матеріал, знайдений при розкопках, – стінки клазоментських столових амфор і іонійських розписних посудин належать до другої чверті VI століття до н.е.

“Поселення, напевне, було дуже багатим, оскільки повсюди зустрічаються залишки глиняної черепиці і розписного посуду. На жаль, майже третина городища пішла під воду Таманської затоки”, – розповіли у прес-службі експедиції.

УНІАНpslava.info (фото)

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати