У музеї Гончара зустріли свято Колодія. ВІДЕО

28 лютого 2009 року в музеї Гончара зустріли традиційне українське свято Колодія. Його АКЦИЯ! основний атрибут – дерев’яна колодка. Її прив’язували самотнім парубкам та дівчатам, щоб швидше одружувалися. Святкували Колодія увесь тиждень перед Великоднім постом.

Так починається одне із обрядових дійств Колодія – Вулиця. Дівчата заміж хочуть, парубки – відмовляються. За це їм – колодку на руку. Організатори пояснюють – колодку прив’язували як покарання за неодруженість. Не оминули його й звичайні відвідувачі музею. Кажуть, – не ображаються.

Колодкою карали не лише молодь, а й батьків, що дітей вчасно не одружили. Співачка Ніна Матвієнко постраждала за сина Андрія. Зізнається, – наступного року обов’язково хлопця оженить, щоб з колодкою більше не ходити.

Ніна Матвієнко, співачка: “Бо може це мати винна, wholesale jerseys China може це вона свого сина в чомусь дорікає, двері cheap jerseys закриває дівчатам, в мішок його зав’язує, водою холодною обливає, щоб він кашляв не виходив на вулицю. Так це мене наказали, щоб ту колодку не він тягнув, а я”.

Гуляння під знаком Колодія тривали увесь тиждень. У понеділок Колодій народжувався, у вівторок його хрестили, в середу “похрищували”, у четвер Колодій справляв Масляну, в п’ятницю помирав, у суботу його 00501 ховали, Cyanacrylat а в неділю притоптували. А ще – за ці дні люди намагалися нагулятися на увесь Великодній піст.

Сергій Оселедчик, учасник гурту “Гуляйгород”: “Треба до того, як cheap nba jerseys піст буде треба нагулятися, нагрішитися. І тим більше весна уже відчувається всіляко після стрітеня”.

Науковці сперечаються, що саме святкували українці у давнину – Масляну чи Колодія. В учасників свята у музеї Гончара є відповідь на це питання.

Мирослава Щокіна, організатор: “З цим колодієм були пов’язані ці ритуальні страви: млинці, вареники, сир. А про назву можна дискутувати, а власне в Україні це був Колодій”.

Олена Угрин, Орест Пона, 5 канал
Світлина ridnamoda.com.ua

Share Buttonvar hupso_services_c=new Array(“twitter”,”facebook_like”,”google”);var hupso_twitter_via = “honcharmuseum”;var hupso_counters_lang = “uk_UA”;var hupso_twitter_via=”honcharmuseum”;var hupso_url_c=””;var hupso_title_c=”У музеї Гончара зустріли свято Колодія. ВІДЕО”;
Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати