У Києві відкриють меморіальну дошку Андрею Шептицькому

28 жовтня в Києві урочисто відкриють меморіальну дошку-барельєф визначному духовному лідеру, меценату і громадському діячеві митрополиту Української Греко-Католицької Церкви Андрею Шептицькому.

Чин освячення меморіальної дошки здійснить глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав і греко-католицьке духовенство.

Участь у заході візьмуть Блаженніший Любомир Гузар, віце-прем’єр-міністр – міністр культури В’ячеслав Кириленко, голова Комітету із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Очікується також участь Міського голови Києва Віталія Кличка.

Ідея меморіального знаку на честь Митрополита належить Любомиру Ведмедю. Утілив її скульптор Іван Микитюк за фінансової підтримки Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи». Замовником виступив Комітет із вшанування пам’яті Блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Після відкриття меморіальної дошки відбудеться п’яте щорічне вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча — греко-католицького священика, послідовника Митрополита Шептицького, який за свого життя проявив героїчні християнські чесноти у служінні людям, незалежно від їхньої національної чи релігійної приналежності, а в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек.

Заходи відбуватимуться в рамках тижня Митрополита Андрея Шептицького в Києві.

Довідка:

Митрополит Андрей Шептицький (1865—1944) понад 40 років очолював українських греко-католиків (1901—1944). На час його головування в УГКЦ припали переломні моменти української і світової історії: дві світові війни, польсько-українська війна 1918-1919 років, Голодомор, Голокост, радянська окупація, німецька окупація. Однак завдяки зусиллям, які митрополит докладав для гуртування й захисту своїх вірян і українців загалом, Греко-Католицька Церква досягла свого найбільшого розквіту й авторитету в суспільстві й світі, а сам митрополит увійшов в історію як один з найвизначніших українців та духовних провідників народу.

28 жовтня, середа 16.00, Київський міський будинок вчителя, вул. Володимирська, 57

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху: history@cdvr.org.ua
тел./факс: +380 32 247-45-22, +380 63 628-68-69

Шептицький_листівка

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати