У Києві в музеї Гончара стартував фестиваль “Мистецьке коло”

У столичному “Музеї Івана Гончара” сьогодні стартувала благодійна культурна акція “Мистецьке коло”. Учасники акції – українські видавці, літератори, художники, науковці, майстри та культурні діячі.

Як зазначають організатори “Мистецького кола”, метою даного фестивалю є презентація молодих митців. Молоді, невідомі широкому загалу автори представлять свої роботи в музеї на фестивалі.

“Мистецьке коло – це дійсно унікальна подія в культурному житті не лише Києва, а сподіваюсь і країни – розповідає організатор Олена Осмоловська. Зараз дуже непрості часи для нашої країни. “Мистецьке коло” – це не розважальний захід, а приклад творчого єднання. Акція покликана зібрати та об’єднати творчих людей, які прагнуть розвивати свою власну культуру. А розвиваючи власну культуру – можна захистити національну безпеку” – зазначила вона.

Також, на “Мистецькому колі” два дні працюватиме виставка-ярмарок, на якому українські виробники популяризуватимуть національний культурний продукт. Крім того, на фестивалі кожен бажаючий зможе долучитися до благодійності і пожертвувати кошти на лікування хворих дітей. Додатково, учасники ініціювали збір коштів для лікування поранених українських солдат, що перебувають у госпіталях.

В рамках “Мистецького кола” відбувся презентаційний марафон у формі спільних дискусій та окремих презентацій на тему “Ключові проблеми української історії в європейському контексті та головні об’єкти маніпуляцій з боку російської пропаганди”. В сьогоднішній дискусії взяли участь – відомий історик Володимир В’ятрович, історики Кирило Галушко та Іван Патриляк, політичний експерт і журналіст Євген Магда. Куратори дискусії видавець Олена Осмоловська та історик Ірина Ігнатенко.

Мистецьке коло

У другій половині дня виступила етнолог Леся Гасиджак з лекцією “Кому належить Донбас: ґенеза проблеми етнічної ідентичності населення регіону”, а після 16:00 про феномен мольфарства розповіла письменниця і культуролог Громовиця Бердник з лекцією “Мольфарство у міфопоетичному та побутовому просторі українських Карпат”.

Перший день фестивалю закінчився концертом українських патріотичних пісень.

gazeta.ua (текст, відео), Богдан Пошивайло (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати