Тиждень писанкарства оголосили у Житомирі

Тиждень писанкарства оголосили у Житомирі. Щоденно там проводять безкоштовні майстер-класи, де показують городянам, як розмальовувати великодні яйця. Навчитися може кожен охочий незалежно від віку та писанкарського досвіду.

Свою першу писанку 4-річний Олексій малює разом із мамою. На майстер-клас вони потрапили випадково – побачили оголошення і прийшли подивитися, як малюють інші. Зрештою, вирішили і собі спробувати

Ольга Артемова, мама: “Нам очень нравится, интересно. Мы не знали, как эти писанки рисуют. Мы немного учимся. У нас не очень получается, но мы стараемся”.

У перший день прийшло близько сорока відвідувачів. Розмальовувати писанки вчаться всі від малого до великого.

Віктор Мельниченко, учасник майстер-класу: “Хлопцям цікаво, у хлопців не все виходить з першого разу, але хлопці дуже сумлінні. Бачу, у мого колеги дуже гарний візерунок, а у мене просто квіточка”.

Василь Хомюк, учасник масйтер-класу: “Дуже захопило. Виходить досить непогано. Я ще правда не розмальовував, але бачу що вийде щось пристойне”.

Гостям розповідають про історію писанки та значення символів, які зображають на великодніх яйцях. Писанкарським приладдям забезпечують безкоштовно.

Інна Величко, викладач писанкарства: “Щоб розмалювати писанку, перше, що потрібно мати – це бажання. Бажання подарувати тепло, радість, бажання вкласти душу в це яйце. А технічні матеріали – це всім відомі: писачок, яйце і свічка, віск і фарба, в яку фарбувати”.

Лариса Харчук, організатор майстер-класів з писанкарства, начальник управління культури, Житомирської міської ради: “Ми сьогодні вважаємо, що кожен справжній українець, вміє і повинен розписати писанку, або хоч знає, як це правильно робиться. Тому для всіх житомирян ми проводимо такі майстер-класи”.

Розмальовувати писанки будуть щовечора аж до п’ятниці. У майбутньому організатори обіцяють запровадити таку традицію – напередодні Великодня масове розмальовування яєць збираються зробити житомирською традицією.

5.ua

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати