Тетяна Даниленко: “В автентичному одязі збагнула величину шляху еволюції, яку українці пройшли з початку 20 століття”

14 вересня 2013 о 01:09 | Відбулося

Музей Івана Гончара продовжує одягати “зірок” у давні українські традиційні строї. Цього разу для проектної фотосесії вбрали ведучу новин на 5-му телеканалі Тетяну Даниленко.

Як виявилося, досвід примірки музейних експонатів ведуча вже мала кілька років тому, коли готувалася до телемарафону, присвяченого 20-й річниці Незалежності України. Тоді дизайнери підбирали одяг для ведучих і не виключали навіть автентичний.

“Вперше одягнула такий одяг у 2011 році перед марафоном, який тривав 52 години і потрапив у Книгу рекордів Гіннеса, – згадує Тетяна. – Це теж був костюм 19 століття, який складався з сорочки, плахти, очіпка, але не знаю, з якого музею. Його привіз дизайнер, який мене на той марафон одягав і обшивав. Та ми вирішили, що це буде занадто, і зробили сучасний, але подібний до автентичного”.

Тетяна Даниленко

Тетяна Даниленко

Водночас телеведуча розповідає, що колись цікавилася традиційним одягом свого регіону, Житомирщини, однак розшукати, як наряджалися бабуся та дідусь їй не вдалося. “Скоріше всього цей одяг знищили під час операцій розкуркулення у 30-ті роки ХХ століття, – розмірковує. – Ні сорочок ні запасок – такого в нас не збереглося, тому мені було дуже цікаво, як це виглядає. А ще, коли сьогодні одягнула цей одяг, то збагнула, що ми за якихось сто років пройшли величезний шлях еволюції. І коли зараз ти літаєш в літаку, користуєшся інтернетом, то менш як сто років тому люди щодня отак ходили і в цьому важко працювали”.

Тетяна Даниленко

Нагадаємо, фотосесія з відомими особистостями, вбраними в українські традиційні строї, відбувається в рамках фотопроекту Музею Івана Гончара до 20-ліття його заснування. По завершенні роботи будуть надруковані постери для вуличної реклами та настінний календар на 2014 рік.

Катерина Качур, НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

3 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати