Святкування “Андрія” на Майдані. Як це було?

13 грудня на головній сцені київського Євромайдану Музей Івана Гончара провів вечорниці на “Андрія”. До творення дійства долучилися мистецьке об’єднання «Глечик», творча майстерня «Етно Толока», молодіжна організація «Пласт».

Ворожили на дівочу долю та організовували кусання калити гурти «Рожаниця», «Кросна», «Роксоланія» та «Бурса фольклору». Забави та танці були від гуртів «Баламути», «Варйон», «Буття» та «Хорея козацька».

Андріївські вечорниці – свято неодруженої молоді – відбувалися найчастіше напередодні, увечері 12 грудня, а подекуди й на самого Андрія – 13 грудня. Головними мотивами свята були ворожіння на майбутню долю та обряд кусання Калити. Ворожінням займалися переважно дівчата; вони ж гуртом і випікали Калиту (сонцеподібний корж з діркою посередині). Його підвішували на стрічці, і кожний хлопець, під’їжджаючи на коцюбі, мав спробувати відкусити від нього шматок. При цьому присутні намагалися розсмішити «пана Коцюбинського» і, якщо засміється, – «писали» сажею по обличчю. Цього вечора парубоцька ватага робила «шкоду» тим господарям, які не відпускали дівчат на гуляння.

Видиво

Світлини

Андрія на Майдані

Андрія на Майдані

Андрія на Майдані

Андрія на Майдані

Андрія на Майдані

Андрія на Майдані

Андрія на Майдані

IMG_2738

Андрія на Майдані

Андрія на Майдані

Андрія на Майдані

Володимир Хоменко (відео), Богдан Пошивайло (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати