Своє 50-ліття знаний в Україні та за її межами дослідник української народної вишивки Юрій Мельничук відзначив творчо та пишно – виставкою власного творчого доробку, робіт його творчої майстерні з виготовлення ляльок у народному вбранні та зразків автентичного традиційного українського шитва з особистої збірки. Це – вишиті рушники і сорочки, чоловіче та жіноче вбрання різних історико-етнографічних регіонів України.
Відеозамальовка події
А розпочиналося все у 1992 році, коли Юрій Мельничук разом із друзями-однодумцями започаткував молодіжний творчий гурт «Цвіт», поставивши собі за мету відродження давньої української народної вишивки. Цього року виповнюється також 20 років з часу присвоєння йому звання майстер народного мистецтва з вишивки, і вже 18 років праці в Музеї Івана Гончара, з них 13 – завідувачем сектору «Тканини» і останні 5 років заступником Генерального директора з науково-фондової роботи.
Весь цей час зацікавлення вишивкою і традиційним одягом українців спонукало Юрія Мельничука працювати в царині реконструкції вишивальних швів та кроїв вбрання, їх поширення через викладання дворічного курсу української народної вишивки для всіх охочих.
Опісля привітань та подарунків від друзів та колег, святкування продовжили лекцією-показом українського вбрання. В першій частині показу демонструвалися комплекси автентичної ноші 5-ти історико-етнографічних регіонів України – Полтавщини, Західного Поділля, Покуття, Гуцульщини та Західного Полісся. Це своєрідний театр моди, в якому історичний костюм було представлено в контексті весільних обрядодій з відповідним музичним та пісенним оформленням.
Друга частина показу дозволила насолодитись працею друзів ювіляра – українських дизайнерів та реконструкторів історичного костюма, кожен з яких власноруч прокоментував моделі запропонованих колекцій.
Богдан Пошивайло (фото), Володимир Хоменко (відео), НЦНК “Музей Івана Гончара”