Спершу навчіть дитину малювати сонце. ФОТО

27 жовтня 2010 о 14:18 | Відбулося

Як тільки маленька дитинка починає везяти олівцем по паперу, то насамперед її треба навчити малювати… Сонце. Так вважає заслужений майстер народної творчості України, лауреат премій імені Павла Чубинського, Катерини Білокур, Петра Верни, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – Іван Васильович Приходько. 8 жовтня в Музеї Івана Гончара для дітей віком від 6 до 14 років майстер-художник провів майстер-клас з народного декоративного розпису.

Усім діткам видали папір, фарби, пензлики, олівці та фломастери. За наглядний приклад слугували картини самого Івана Приходька, що до того часу прикрашали експозиційні зали Музею. До 10 жовтня там тривала його персональна виставка.

Приходько

Художник показує зразки робіт своїх учнів

Приходько

Дитяче бачення світу

майстер-клас з декоративного розпису

Майстер-клас з декоративного розпису

Художник переконаний, накуповувати дітям різні відтінки кольорових фломастерів не потрібно, головне, щоб було шість основних кольорів – зелений, синій, червоний, чорний, жовтий, а білий як тло.

Іван Приходько, майстер-художник:
– Я давним-давно научений мистецтвознавцем Григорієм Абрамовичем Мєстєчкіним, який увів оцю методику, що починати малювавати треба тільки на білому папері, без ніяких гумок. Перше, що малюємо, це сонце – символ України. Багато варіантів кольорових сонць. Сонце повинно бути в орнаментах, як рушник. Далі малюємо квіточку, коника. Сонце, як квіточка, коник теж, як сонце та квіточка. Коли дитина проходить через малюнки в образах, її рука веде тоді туди, куди треба.

Окрім проведення майстер-класів, раз на тиждень художник викладає малювання в Дударківській середній школі, веде там студію “Сонцеграй”. Серед основних тем, з якими працює Іван Васильович та в межах яких навчає діток, тема любові до природи з ідеєю гармонійного співіснування всього сущого на землі – квітів, тварин, птахів і людей.

Текст Катерини Качур
Світлини – Богдан Пошивайло

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати