Шестеро українських майстрів взяли участь у Міжнародному фестивалі культури та мистецтв (м.Бююкчекмедже, Туреччина)

19-й Міжнародний фестиваль культури та мистецтв відбувся в турецькому містечку Бююкчекмедже, що розташоване на берегах Мармурового моря. Майже півтори тисячі митців та гостей з-понад 60 країн світу взяли участь у цьому фестивалі. Виставка-ярмарок творів народного мистецтва, міжнародний танцювальний конкурс серед фольклорних колективів, виставки музичних інструментів та ляльок, скульптурний симпозіум та фотоконкурс. Майстер-класи для дітей, відвідувачів та самих майстрів. Це далеко неповний перелік подій на найбільшому фестивалі Туреччини та одному з найбільших фестивалів світу.

Цього року Україну на турецькому фестивалі представили шестеро майстрів – Дмитро Кудря з традиційною дерев’яною іграшкою (м.Олександрія Кропивницька обл.), Людмила Павлова з народною лялькою (м.Тернопіль), Володимир Віхренко з традиційними музичними інструментами (Вінницька обл.), Руслана Гончарук з ліжниками та тканими виробами з вовни (м.Івано-Франківськ), Оксана Денисевич з керамічними виробами (с.Хотів Київська обл.), Валентина Добровольська з традиційними ткацтвом (м.Кропивницький). На міжнародному танцювальному конкурсі в рамках фестивалю Україну представив Академічний театр музики, пісні і танцю “Зоряни” з м.Кропивницького. У скульптурному симпозіумі від України взяла участь Людмила Миско (м.Київ).

Пізнання себе через пізнання інших, пошук взаєморозуміння та щире захоплення один одним. На таких фестивалях розумієш, на скільки багата й особлива кожна країна – на скільки багатий та розмаїтий світ.

Катерина Качур (фото), НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати