Писанки Христини Гевко. Репортаж з виставки

13 квітня 2012 о 11:08 | Відбулося

10 квітня в Національному центрі «Музей Івана Гончара» відкрилася Великодня виставка авторської писанки Христини Гевко. На виставці представлено понад дві сотні робіт. Відвідувачі мали можливість доторкнутися до неймовірної краси, спробувати творити ті дива.

Христина захоплено розповідала неймовірно цікаві історії з писанкарства, відчувається, що захоплена своїм мистецтвом і не байдужа тим поділитися з ближніми.

Мисткиня народилася у місті Золочів, що на Львівщині. Писанкарство, якому навчила її мама Галина, ще змалку стало сімейною традицією та переросло в постійне захоплення, у можливість висловлюватися оригінально і творчо. Нині мама Христини – Галина Гевко очолює культурну асоціацію «Диво-писанка» в місті Модена в Італії й розповідає, що італійці охоче вивчають писанкарство.

​За роки навчання Христини у Києво-Мо​гилянській академії писанкарство стало для неї не лише художнім самовираженням, але й символом її національної само ідентифікації та містком до древніх традицій наших предків. Це і надихнуло Христину Гевко на проведення численних приватних та публічних майстер-класів, зокрема в Києво-Могилянській академії та Золочівському економічному ліцеї і, зрештою, на персональну виставку.

Нижче можна переглянути майстер-клас створення писанки, який провела Христина Гевко напередодні відкриття виставки.

Роботи Христини Гевко цікаві, неординарні. Вони захоплюють. Кожен відвідувач знайде тут щось своє. Оригінальне й незабутнє. Виставка триватиме до 29 квітня.

Текст uaculture.com
Відео та фото – Богдан Пошивайло, НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати