Приміщення Музею Івана Гончара відреставрують, аби розширити його експозицію

20 лютого 2013 о 11:05 | Новини музею

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» нарешті зможе показати киянам усі свої скарби. До кінця поточного року місто погодить дозвільну та проектну документацію з тим, аби вже у 2014 році відреставрувати будівлю музею. Про це під час огляду центру розповів голова КМДА Олександр Попов.

«Музей дійсно унікальний і, безумовно, повинен розвиватись. Я зроблю все можливе, щоб ми максимально швидко виконали роботи і розширили площі експозиції. Мова йде про ремонт будівлі. За кілька місяців буде доопрацьована проектна документація, і на кінець року зможемо розпочати ремонтно-реставраційні роботи. Думаю, що вже наступного року ми матимемо музей у тому вигляді, про який мріють і його співробітники і кияни», – розповів Олександр Попов.

В музеї Івана Гончара

В музеї Івана Гончара

В музеї Івана Гончара

В музеї Івана Гончара

В музеї Івана Гончара

Нині музей експлуатує лише частину приміщень першого поверху будинку на вулиці Лаврська, 19. Решта приміщень, зокрема, майже весь другий поверх – потребують капітального ремонту. Це історичний будинок – колишня канцелярія генерал-губернатора, пам’ятка архітектури XVIII–XIX століть. Тож роботи передбачають відновлення будинку в його автентичному вигляді без жодних змін чи добудов.

В музеї Івана Гончара

Довідково:

Засновник музею, Іван Макарович Гончар (1911 – 1993) − видатний діяч культури, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер, заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1991). Зумів зібрати у польових експедиціях наприкінці 60-х років, унікальну колекцію народного мистецтва, яка згодом стала відомим громадським музеєм, осередком українського національного відродження.

1993 року на основі колекції в Києві створено державний Музей Івана Гончара. Згодом він перетворився на Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» (1999), а у 2009 – здобув статус «Національний».
Київська міська державна адміністрація надала для Музею окремий будинок.

Нині збірка Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» налічує понад 20 тисяч одиниць музейних предметів. Серед них зокрема: тканина (рушники, килими, одяг, головні убори тощо), вироби з дерева, невелика, але цінна колекція музичних інструментів, збірка народної кераміки, писанки, вироби з металу та скла.

Пріоритетною є збірка українських народних картин, зокрема, «Козаків Мамаїв», а також ікон із різних регіонів України. Представлене також професійне та народне малярство. До особистої бібліотеки Івана Гончара входять книги із україніки, які хронологічно варіюють від стародруків Апостола 1625 року Лаврської друкарні в Києві, Октоїха 1640 року друкарні Сльозки у Львові до видань початку 1990-х років. Значну наукову цінність складають мистецький та архівний фонди до якого входять скульптурні і художні роботи митця, а також рукописи, листи, записники, щоденники, аудіо- та фотоматеріали І.М. Гончара.

Доповненням до колекції є 18 рукописних томів історико-етнографічного мистецького альбому «Україна й українці». Зібрані в них кілька тисяч світлин, разом із замальовками краєзнавчого характеру, відображають українські традиції в одязі, архітектурі, орнаменті і є чудовим ілюстрованим матеріалом для дослідників.

При Центрі діють: студія української народної вишивки, клуби народної пісні і танцю, дитяча школа народного мистецтва “ОРЕЛІ”, відбуваються майстер-класи з різних галузей народного мистецтва, проводяться мистецькі «вечорниці», фольклорні свята і фестивалі, ярмарки народних ремесел, організовуються конференції, круглі столи, семінари-практикуми.

kievcity.gov.ua
Богдан Пошивайло (фото)

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати