Понад 320 писанок промовляють зі стін галереї музею Гончара

07 травня 2013 о 19:09 | Відбулося

Білі стіні, вздовж яких на білих нитках звисають понад три сотні розмаїтих писанок, створених здебільшого дитячою рукою. Так в Музеї Івана Гончара представили роботи більше ста учасників передвеликодніх конкурсів – Всеукраїнського дитячого конкурсу писанок та Родинного конкурсу писанкарства, що тривали протягом двох місяців, березня та квітня.

На Родинний конкурс писанкарства зголосилося 14 сімей (докладний опис та фотозвіт заходу за посиланням), а у Всеукраїнському конкурсі писанок взяли участь діти віком до 17 років. За умовами вони мали право надіслати до 5 своїх робіт. Обирали переможців у кожній віковій категорії, також давали призи в різних номінаціях, скажімо, за майстерність, за фарбування природніми барвниками, тощо. Особливу увагу звертали на відповідність орнаменту писанки тому регіону, з якого походив учасник.

Переможці Всеукраїнського конкурсу писанок.doc
Учасники Родинного конкурсу писанкарства.doc

Мирослава Вертюк, організатор конкурсів писанкарства, НЦНК “Музей Івана Гончара”:
“Конкурс є стимулом для поглиблення пізнання традицій. Відчувалося, що за писанками стояла ціла дослідницька робота, бо разом з ними надсилали описи і пояснення до своїх робіт. Загалом же, можна говорити про позитивну динаміку, порівняно з попередніми роками – щороку інтерес до писанкарства зростає. До цього ми двічі (через рік) проводили цей конкурс, починаючи з 2008 року. Було видно, що за цей час створилися нові школи та студії при різних будинках творчості. Це дуже позитивний момент. З усіх наданих на конкурс писанок, тільки троє учасників надіслали зімітовані, просто розмальовані дерев’яні писанки. А в попередні роки це було майже 50 відсотків”.

Виставка писанок

Виставка писанок

Виставка писанок

Виставка писанок

Виставка писанок

Виставка писанок

Виставка писанок

Кожна писанка представлена на виставці неповторна в орнаментиці та енергетичному наповненні. Від споглядання впадаєш у медитативний стан, вбираєш символи та знаки, наповнюєшся цілющою енергією, а особливо це корисно перед Великоднем, говорить Мирослава Вертюк:

“Виставка писанок відбулася після славнозвісної виставки з кухвайками. В період завершення посту і в переддень Великодня – це дуже символічно. Відкриття такої виставки – це своєрідне очищення. З кожною написаною писанкою ми позбавляємося в духовному сенсі оцих болючих моментів, які ми окреслили кухвайками в рамках попередньої виставки. Енергетика дитячих писанок неймовірна. Це дуже знакова і символічна виставка. Знайдений образ цієї виставки на стільки досконалий, що він вражає на всіх рівнях – естетичному, композиційному, ідейному. За цим стоїть щось дуже потужне”.

Виставка писанок

Виставка писанок

Роздивляючись одну за одною писанки, мимоволі помічаєш певну кількість символів, які діти зобразили у своїх роботах найчастіше, але, звісно, кожен по-своєму. Зокрема, часто впадають у вічі такі групи знаків:

Ружі – один із символів, яким здавна зображували Сонце.
Виставка писанок

Риби
Виставка писанок

Квіти
Виставка писанок

Птахи
Птахи

Дубове листя – ознака міцного здоров’я та довголіття.
Виставка писанок

Триватиме виставка до 19 травня 2013 року.

Організатори конкурсу дякують видавництву “Родовід” за надані книги на подарунки для дітей.

Катерина Качур, НЦНК “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати