Перша приватна українська колекція старожитностей приєдналась до міжнародної музейної мережі Europeana

26 листопада 2015 о 11:15 | Новини культури

До міжнародної музейної мережі Europeana приєдналась перша приватна українська колекція старожитностей “Кровець“. Віднині світ може побачити майже півтори тисячі експонатів посеред понад сорока мільйонів оцифрованих експонатів із сотень музеїв Європи.

Донедавна Україна в Europeana була представлена лише 140 експонатами (в більшості то були архівні документи та книги), віднині ж це вже понад 1700 експонатів.

“Це ще не можна порівнювати із десятками і сотнями тисяч експонатів, оцифрованих музеями інших країн, але ми впевнені, що це саме той малесенький крок, який наближує нас до сучасної Європи і ми пишаємось тим, що саме нашому сайту випала честь його зробити”, – говорить засновник проекту “Кровець” Євген Дмитрук.

Ресурс Europeana було презентовано у 2008 році в рамках проектів Єврокомісії з метою об’єднати щонайменше 6 мільйонів книжок, манускриптів та інших культурних надбань із 27 країн об’єднаної Європи. Ця європейська інтернетна платформа є своєрідним європейським конкурентом порталу «Google Book Search», створеного у США чотири роки тому.

prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати