Офіційна заява Музею Івана Гончара на підтримку Євромайдану

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» не стоїть осторонь подій на Євромайдані. Ми підтримуємо цивілізаційний вибір громадян України, виступаємо за європейські цінності та схвалюємо мирне волевиявлення наших співвітчизників, що є ознакою прогресивного та демократичного суспільства. Усвідомлюємо важливість прав і свобод людини для розвитку громадянського суспільства і незалежної держави. Як центр народної культури оспівуємо одвічні традиційні чесноти наших пращурів – Свободу, Віру, Відвагу, Народовладдя і Гуманізм. Як державна установа – прагнемо зберегти культурну самобутність держави.

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» рішуче засуджує каральні акції щодо учасників мітингів та мирних демонстрацій, нічного силового розгону Майдану, попри численні застереження світової спільноти, заклики попередніх президентів України до діалогу та конструктиву у вирішенні суспільно-політичної кризи. Закликаємо чинну владу України вжити всіх заходів до відновлення суспільного миру в державі, демократії, свободи слова та волевиявлення громадян, забезпечення подальшого розвитку процесів націотворення та євроінтеграції.

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» підтримує позицію і приєднується до офіційних заяв музеїв та музейників України, зокрема ІСОМ України, Ради директорів музеїв м. Львова, Львівського історичного музею, Національного музею у Львові імені А. Шептицького, Літературно-меморіального музею-квартири П.Г. Тичини, Музею книги і друкарства України, Музею історії міста Києва, Історико-меморіального музею М. Грушевського, Музею шістдесятництва, Літературно-меморіального музею М. Булгакова, Київського музею О.С. Пушкіна, Музею Шолом-Алейхема, Музею партизанської слави й інших щодо зриву владою євроінтеграційного процесу та засудження застосування сили проти мирних громадян.

За одностайним рішенням громади «гончарівців»

Share Button

2 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати