Найбільший в Україні дідух поставили у тернопільському театрі

Дідух висотою близько 8 метрів і вагою майже 100 кг представили у Тернополі. Його виставили на огляд у фойє обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка. За словами автора оберегу, народного майстра Ярослава Осадци, це найбільший дідух в Україні.

“Я цікавився, які виготовлені в інших областях, то з найбільших були дідухи майже 6 метрів. Отже, наш найвищий. Хоча до Книги рекордів не подавали. Висоту дідуха можу вказати тільки приблизно, бо виміряти його горизонтально важко, а з висоти – тим більше. Та й “зріст” цього оберегу залежить від маківки. Їх є аж дві, змінні. З одною він має десь 7 м 60 см у висоту, а з другою – приблизно 8 м 40 см. Та боявся чіпляти більшу з них, щоб дідух у стелю не впирався. А важить до 100 кг, бо всередині – металевий каркас”, – розповів Ярослав Осадца.

Плести дідуха майстру допомагали рідні і колеги по роботі.

534329_1

“Я плету дідухи ще з 1991 року. Але самому такого великого дідуха важко було би зробити. Мені допомагали сім’я і весь колектив обласного центру еколого-натуралістичної творчості, де я маю кілька гуртків. Загалом 18 людей. Усі працювали з гарним настроєм, з поганим до роботи краще не братися. Бо це оберіг, як писанка чи вишиванка. Він зберігає енергетику людини, яка його творить. Я і учнів трохи залучав до плетіння, але дітям таку роботу робити нудно. То вони трохи солому чистили і пучки по 6 штук скріплювали. На весь дідух пішло близько 9000 колосків.

Використовували ячмінь, жито, пшеницю і овес. Усе у нас в екоцентрі вирощували. Не хотіли прикрашати ні стрічками, ні “золотком” – дідух вдався легкий, ажурний, без усіляких прикрас гарний”, – сказав він.

У театрі дідух експонуватимуть до кінця Різдвяних свят.

“Це вперше у нас в театрі поставили такий дідух, – розповіла Ірина Папуша, керівник літературно-драматичної частини театру. – Раніше прикрашали тільки ялинку. Коли директор повідомив, що у нас поставлять великий дідух, я думала, він буде приблизно в людський зріст. А як Ярослав Осадца за два дні його змонтував, не повірила власним очам. Щось у цьому оберезі є, що спрацьовує на генетичному рівні. Навіть ялинка на його фоні зміліла. Уже і у своїй сім’ї думаємо сплести частину дідуха — Різдвяного павука. Він символізує рід, до нього додають кубика, коли хтось народжується. Це ж так гарно! Крім того, дідух у театрі дає натхнення, стало легше репетирувати. Так тихо і неждано він створив атмосферу свята. Зараз готуємо нову постановку “Ніч перед Різдвом”, щодня відбуваються вистави для дітей. І дідух чудово вписався у новорічне дійство”.

gazeta.ua

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати